Międzymiastowy model autobusu Solaris Bus & Coach podbija Włochy. Firma COTRAL, odpowiedzialna za usługi transportu regionalnego w Rzymie, złożyła ponownie zamówienie – tym razem na 80 sztuk InterUrbino. To kolejne duże zakupy przewoźnika, dla którego ten model pojazdu produkowany jest w bolechowskiej fabryce nieprzerwanie od 2016 roku. Solaris stale umacnia swoją silną pozycję we Włoszech, dla których jest także głównym dostawcą autobusów elektrycznych.
Solaris podpisał właśnie kolejny kontrakt na 80 autobusów międzymiastowych InterUrbino, wraz z 10-letnią obsługą serwisową. Dostawy mają zostać zrealizowane w 2021 roku. Pojazdy będą kursować na liniach łączących miejscowości Prowincji Rzymskiej oraz całego Regionu Lazio. Wraz z nowo podpisaną umową, drogami prowadzącymi do Wiecznego Miasta będzie jeździć już prawie 600 InterUrbino. Łączna wartość wszystkich umów z przewoźnikiem COTRAL od 2016 roku przekracza 228 mln euro.
– Ponowny wybór międzymiastowego modelu z rodziny autobusów Solaris niezwykle nas cieszy. To najlepsze świadectwo wysokiej jakości naszych produktów. Każdego dnia wytrwale pracujemy dla zapewnienia ciągłości działania transportu publicznego w całej Europie. Zaufanie, którym obdarzają nas nasi klienci to duża odpowiedzialność, która jeszcze mocniej mobilizuje nas do działania – mówi Petros Spinaris, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o., odpowiedzialny za obszar Sprzedaży, Marketingu i Customer Service.
Zamówione 12-metrowe InterUrbino to ultranowoczesne autobusy międzymiastowe zaprojektowane z myślą o bezpiecznym i komfortowym przewozie pasażerów na dłuższych trasach wykraczających poza granice miasta. Na ich pokład wejdzie 67 pasażerów, z czego aż 55 będzie mogło podróżować na miejscach siedzących. Dodatkowo w pojazdach przewidziane jest miejsce na bagaż podręczny wewnątrz pojazdu (półki nad siedzeniami), jak i na bagaż główny (luki bagażowe pod podłogą pojazdu).
Bogate wyposażenie autobusów obejmie szereg systemów zapewniających maksymalne bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i kierowcy, do których należą m.in. rozbudowany system monitoringu, bramki liczenia pasażerów czy zabudowana kabina kierowcy. Przewoźnik zdecydował się także na skorzystanie z funkcji MobilEye – asystenta pasa ruchu – dzięki któremu kierujący pojazdem będą ostrzegani przed nieplanowanym zjechaniem ze swojego pasa drogi.
Solaris konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku włoskim, który z roku na rok staje się dla producenta coraz bardziej strategiczny – szczególnie w obszarze bezemisyjnych środków transportu. To właśnie we Włoszech, w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku, firma odnotowała rekordową sprzedaż, dostarczając aż 83% spośród wszystkich autobusów elektrycznych w tym kraju. Pod koniec zeszłego roku Solaris zakontraktował także jubileuszowy, 1000. elektrobus, który trafi na półwysep Apeniński wraz z zamówieniem na 100 sztuk w ramach kontraktu ramowego do 250 sztuk Urbino 12 electric dla ATM Milano.