Audi i FAW utworzą chińską spółkę produkcyjną

Audi umacnia swą pozycję biznesową w Chinach i obejmie większościowe udziały w nowej firmie współpracującej z FAW w zakresie lokalnej produkcji samochodów elektrycznych.

Changchun w północno-wschodnich Chinach będzie siedzibą nowo utworzonej spółki Audi-FAW. – Nowa spółka (…) wpłynie na umocnienie naszej obecności w Chinach i aktywnie pomoże kształtować transformację chińskiego przemysłu motoryzacyjnego – komentuje Marcus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG.
 
Audi pogłębia współpracę z FAW. Zarząd Audi, Rada Nadzorcza Grupy Volkswagen i zarząd FAW Group potwierdziły, że Changchun w północno-wschodnich Chinach będzie siedzibą nowo utworzonej spółki Audi-FAW. AUDI AG i Volkswagen Group China obejmą w niej 60 procent udziałów, co czyni tę firmę, założoną z myślą o lokalnej produkcji w pełni elektrycznych modeli Audi osadzonych na współtworzonej z Porsche platformie „Premium Platform Electric” (PPE), pierwszą w Chinach spółką z większościowym udziałem Audi.
 
Utworzenie nowej spółki jest oficjalnie zaplanowane na pierwszy kwartał 2021 roku, zaraz po uzyskaniu zgody wszystkich zainteresowanych stron i chińskich organów administracyjnych.
 
Lokalna produkcja pierwszego modelu opartego o platformę PPE produkowanego wspólnie z FAW, ma się rozpocząć do 2024 roku. Changchun jest również siedzibą spółki joint venture FAW Volkswagen, w którą Audi jest zaangażowane od ponad 30 lat i produkuje tu kilka swych modeli.
 
Partnerstwo z FAW pozwoli Audi na zwiększenie do końca 2021 roku liczby produkowanych lokalnie modeli do 12. Modele produkowane przez drugiego partnera, SAIC Volkswagen, mają zostać wprowadzone na rynek w 2022 r. Do tej pory Audi dostarczyło na rynek chiński prawie 7 milionów pojazdów, z czego w 2020 r. sprzedało 727 358 aut.
 
fot.Evertiq
Źródło: www.evertiq.pl