Jacek Opala

Członek Zarządu i Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży w Exact Systems, międzynarodowej grupie dostarczającej elastyczne rozwiązania w zakresie kontroli jakości, wsparcia produkcji i obsługi logistyki. Od 2005 roku związany z firmą, gdzie przeszedł przez niemal wszystkie szczeble zawodowe. Wieloletni ekspert, a od 2022 roku Członek Rady Polskiej Izby Motoryzacji. Absolwent Zarządzania Inżynierskiego na Politechnice Częstochowskiej, studiów menedżerskich na SGH oraz MBA na Franklin University.

Od początku kariery związany z branżą motoryzacyjną. Specjalizuje się w rozwoju firmy oraz budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów. W Exact Systems odpowiedzialny za rozwój spółki, do jego głównych obowiązków należy zarządzanie działami sprzedaży w 13 państwach, gdzie firma posiada swoje przedstawicielstwa oraz marketingiem grupy. Stale uczestniczy w tworzeniu i rozwijaniu usług HR. Czynnie kształtuje politykę PR w firmie, odpowiada za kontakt z mediami, od wielu lat występuję jako ekspert komentujący bieżące wydarzenia w prasie, telewizji czy podczas branżowych konferencji.

Pomysłodawca corocznego międzynarodowego raportu, badania nastrojów w branży motoryzacyjnej „MotoBarometr” oraz „Akademii Jakości” – innowacyjnego projektu edukacyjnego, który ma na celu teoretyczne oraz warsztatowo-praktyczne kształcenie pracowników oraz partnerów firmy z branży motoryzacyjnej. Jego działania ukierunkowane są na wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Wielokrotnie reprezentował kraj występując jako prelegent na najważniejszych światowych konferencjach branży automotive. Jest współorganizatorem konferencji “Moto Idea”.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997