Paweł Gos

Współzałożyciel i współwłaściciel Exact Systems. Od 15 lat pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki, która obecnie poza Polską ma swoje przedstawicielstwa w trzynastu państwach i deleguje ponad 5500 kontrolerów dziennie do ponad 900 zakładów produkcyjnych na świecie. Jest twórcą i jedną z osób odpowiedzialnych za rozwój w Polsce specjalistycznych usług związanych z kontrolą jakości. Jako osoba stale i proaktywnie działająca w sektorze automotive należy również do grona ekspertów PIM. W 2019 roku utytułowany przez PIM „Menedżer Roku 2019”.

Paweł Gos i Exact Systems wiele razy byli odznaczani nagrodami w ostatnich latach, między innymi: tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Partner Firm Zagranicznych” (nagroda Business Center Club), „Teraz Polska” przyznana w 2014 roku, 6 razy „Gazela Biznesu”, 3 razy „Diamenty Forbesa”. Był nominowany jako jedna z trzydziestu najbardziej obiecujących gwiazd biznesu w Polsce poniżej 35 roku życia.

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym (kierunek Zarządzanie Przedsiębiorstwem). Posiada również tytuł Master of Business and Administration Franklin University w Columbus, Ohio.

Prywatnie, mąż i ojciec dwóch córek. Biegle włada językiem angielskim i niemieckim.

W wolnych chwilach oddaje się pasji, jaką są wyścigi samochodowe. Jest Mistrzem Polski w Wyścigach Górskich Grupy A z 2016 roku. Lubi grę na gitarze, muzykę rockową. Fan sportów zimowych, a w szczególności jazdy na nartach.