Grupa Plichta idzie na zakupy

Potężna pomorska grupa dealerska zgłosiła do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie części mienia należącego do grupy kapitałowej Jarosława Kuleja.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) trafił wniosek dotyczący nabycia przez spółkę Plichta Auto Moto sp. z o. o z siedzibą w Olsztynie części mienia JD Kulej Sopot oraz drugi – dotyczący nabycie przez firmę Plichta sp. j. z siedzibą w Wejherowie części mienia należącego do spółki JD Kulej sp. z o.o.

Jak na swojej stronie internetowej poinformował UOKiK, koncentracja ma na celu „zapewnienie możliwość świadczenia dalszych usług jako autoryzowany sprzedawca i serwis samochodów marki KIA na terenie województwa pomorskiego”.

Na opublikowanej w marcu liście TOP50, największych firm dealerskich w Polsce w 2023 roku, (przygotowanej przez DCG Dealer Consulting oraz IBRM Samar) Grupa Plichta znalazła się na trzeciej pozycji, tak samo jak w roku poprzednim. Należąca do Aleksandra Plichty pomorska grupa kapitałowa sprzedała w 2023 r. roku 16 906 nowych samochodów osobowych i dostawczych, o 25,26 proc. więcej niż rok wcześniej. Grupa Plichta wzmocniła w ubiegłym roku swoją pozycję w Bydgoszczy, nabywając 100 proc. udziałów w firmie Reiski Auto.

Opracowanie: P.J

Źródło: samar.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997