Duda-Cars powiększa struktury dzięki nabyciu Mercedes-Benz Sosnowiec

Szósta lokalizacja dołącza do rodzinnej firmy z Poznania. Duda-Cars to silna marka o rodzinnej genezie i polskim kapitale, która powstała w Poznaniu w 2005 roku.

Na przestrzeni niecałych dwóch dekad obserwujemy zauważalny rozwój Duda-Cars, która z firmy posiadającej jeden obiekt stała się liderem sprzedaży w sieci Mercedes-Benz Polska. Dziś Duda-Cars, jako jeden z autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz z pięcioma lokalizacjami w centralnej i zachodniej Polsce, rozszerza swoją obecność o kolejny obiekt – tym razem na Śląsku. Wcześniej był to jeden z dwóch oddziałów detalicznych Mercedes-Benz Polska.
 
Zaufanie, którym obdarzyły nas władze Mercedes-Benz Polska jest pochodną wypracowanej przez cały zespół Duda-Cars pozycji na rynku polskim. Traktujemy to jako duże wyróżnienie, jak również wyzwanie, którego się z otwartością podejmujemy. Naszym celem jest budowanie zespołów, zapewniających klientom marki poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania. Naszą silną stroną jest otwartość na nowe doświadczenia, rynki oraz wymiana know-how pomiędzy oddziałami – mówi Marcin Duda, Prezes Zarządu Duda-Cars. Finalizacja transakcji jest możliwa, ponieważ Duda-Cars spełniła wysokie wytyczne i oczekiwania importera. – W ramach naszego nieustannego zaangażowania w innowacje i satysfakcję klientów, z entuzjazmem witamy sosnowiecki salon w naszej biznesowej rodzinie. Dążymy do stworzenia harmonijnej synergii między wyjątkową reputacją Mercedes-Benz a dynamiczną wizją Duda Cars. – dodaje.
 
Marka jest liderem sprzedaży samochodów Mercedes-Benz w Polsce, laureatem najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej przez koncern w Polsce – Dealera Roku 2023. W wyniku połączenia dealer jeszcze widoczniej wzmacnia swoją pozycję w branży motoryzacyjnej. Połączenie z Mercedes-Benz Sosnowiec jest potwierdzeniem, że wzrost, nie tylko liczbowy, jest dla właścicieli bardzo istotny. Duda-Cars jest firmą zarządzaną przez system wartości. Od początków działalności kierujemy się szacunkiem i wiarygodnością wobec ludzi. Do naszych struktur dołącza nowa lokalizacja ze 127-osobowym zespołem, lojalnymi klientami, zaufanymi partnerami biznesowymi. Otwieramy się na nową społeczność lokalną. Potrzeby każdej z tych grup zaopiekujemy, tak jak robimy to w obecnych lokalizacjach. W podejmowaniu decyzji biznesowych o tak istotnym i rozwojowym znaczeniu, naszym nadrzędnym celem jest zadbanie o wielopłaszczyznowe i kompleksowe opracowanie procesu połączenia. Wiemy, że ta decyzja niesie z sobą szanse, jak i określone ryzyka – Marcin Duda. 
 
Właściciele podkreślają znaczenie nabywania i rozwijania kompetencji swoich pracowników, gdyż myślą przyszłościowo. Dbamy o rozwój Duda-Cars, ponieważ budujemy rodzinną firmę na pokolenia. Naszym celem jest postęp, ale uwzględniający potrzeby otaczających nas ludzi, w tym zapewniający bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia – dodaje Maria Duda, Wiceprezes Zarządu Duda-Cars. Podkreśla tym samym, że postęp z roku na rok nie byłby możliwy bez zaangażowania i otwartości pracowników. Marcin Duda dodaje: Wiemy, że mądry rozwój uwzględnia wiele perspektyw. Nasze struktury, w wyniku połączenia, zyskują pracowników, którzy spod skrzydeł międzynarodowej korporacji przechodzą do pracy w firmie rodzinnej.  Pragniemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa na etapie połączenia tak, żeby szybko poczuli się częścią zespołu #OneTeam. 
 
Duda-Cars staje w obliczu historycznej akwizycji i dużej szansy do dalszego rozwoju. Salon i serwis w Sosnowcu stają się szóstą lokalizacją Mercedes-Benz Duda-Cars w Polsce, rozszerzając działalność dealera na południe kraju. – Realizując nasze biznesowe cele kierujemy się poszanowaniem dla dziedzictwa marki Mercedes-Benz, która inspiruje nas swoją siłą, a także historią Duda-Cars i ludzi, z którymi ją stworzyliśmy. Odważnie i z szacunkiem spoglądamy w przyszłość, otwierając się na nowe pokolenia i zmiany, które nieustannie towarzyszą nam w dzisiejszym świecie. – mówi Maria Duda. Naszym celem jest budowanie nowoczesnej, profesjonalnej i mądrze zarządzanej firmy rodzinnej, dlatego tworzymy organizację, której cele i kierunki działania wyznaczają wartości i opracowana strategia – dodaje Marcin Duda. 
 
O Duda-Cars  
 
Duda-Cars to marka stworzona z pasji do motoryzacji spod znaku trójramiennej gwiazdy. Autoryzowany dealer i serwis Mercedes-Benz od 2005 roku rozwija swoją sieć. Lokalizacje dealera znajdują się w Poznaniu, Wrocławiu, Lesznie i Golęczewie koło Poznania. W lutym 2023 roku Maria i Marcin Duda, właściciele Duda-Cars, w wyniku połączenia zostali właścicielami poznańskiego dealera Voyager, dzięki czemu marka zyskała kolejną lokalizację Mercedes-Benz. Połączenie to poskutkowało także rozszerzeniem portfolio w branży motoryzacyjnej o kolejną markę, Mazda. Obie organizacje, Duda-Cars i Voyager, o tożsamym kapitale finansowym 
i ludzkim utworzyły #OneTeam, czyli strukturę opartą o wymianę doświadczeń i realizację wspólnych celów. Dążeniem Marii i Marcina Duda jest rozwój #OneTeam w oparciu 
o poszerzanie kompetencji zatrudnionych zespołów i zaspokajanie potrzeb oraz oczekiwań ich klientów. W czerwcu 2024 roku do organizacji dołączył zespół Mercedes-Benz Sosnowiec. #OneTeam budowany jest na lata, z myślą o dalszym, przyszłościowym rozwoju.  
 
Źródło: SAMAR