ZF wyda 230 mln PLN na rozbudowę zakładu w Częstochowie

ZF Group Automotive Systems Poland sp. z o.o. zwiększy moce produkcyjne częstochowskiego zakładu, w szczególności w zakresie produkcji komponentów elektronicznych do samochodów.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejną decyzję o wsparciu dla firmy ZF Group Automotive Systems Poland sp. z o.o.
 
Inwestycja będzie polegać na rozbudowie istniejącego Zakładu Elektroniki ZF przy ul. Ekonomicznej w Częstochowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych celem sprostania sytuacji na rynku motoryzacyjnym – czytamy w komunikacie Katowickiej SSE. Spółka utworzy przy tym co najmniej 50 nowych miejsc pracy i zainwestuje około 230 mln PLN. Zakład Elektroniki jest pierwszym projektem typu „Greenfield” (czyli budowy od zera) w Miasto Częstochowa zrealizowanym przez Grupę ZF w Europie Wschodniej.
 
– Mamy bardzo pozytywne doświadczenia we współpracy z KSSE, a także w obszarze budowy i wdrażania produkcji w Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie. Z tego względu podjęliśmy decyzję o wdrożeniu następnych projektów i produktów w zakresie zaawansowanych technologii systemów wspomagania kierowcy, zintegrowanego bezpieczeństwa i kontroli ruchu pojazdu – podkreśla Krzysztof Gablankowski, dyrektor Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie.
 
– Jesteśmy ogromnie zadowoleni, kiedy firma strefowa ponownie zwraca się do nas o wydanie nowej decyzji o wsparciu. Taka sytuacja pokazuje, że działalność Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA przekłada się na większe możliwości rozwoju firm, które wsparliśmy – informuje dr Janusz Michałek prezes zarządu KSSE SA.
 
Źródło: www.evertiq.pl