Audi A8 najlepszym samochodem luksusowym, a system Audi Predictive Active Suspension motoryzacyjną innowacją roku w plebiscycie The Best of Moto.pl

– Audi A8 zwycięża w kategorii „Samochód luksusowy”
– System unoszenia boku pojazdu przy zderzeniu – Audi Predictive Active Suspension, stosowany w nowym Audi A8, ogłoszony „Motoryzacyjną innowacją roku”
Warszawa/Poznań, 11 stycznia 2019 r. Audi A8 nie ma sobie równych ani wśród samochodów luksusowych, ani jeśli chodzi o innowacje chroniące bezpieczeństwo pasażerów. Dowodzi tego podwójne zwycięstwo tego modelu w plebiscycie czytelników serwisu Moto.pl. Wręczenie nagród odbyło się wczorajszego wieczoru, podczas uroczystej gali w Warszawie.
Plebiscyt The Best of Moto.pl zakłada, że jego jurorzy wybierają jedynie Samochód Roku 2018, natomiast zwycięzców poszczególnych kategorii specjalnych – a było ich 10 – wyłaniają wyłącznie czytelnicy serwisu Moto.pl. To oni głosują na swoich faworytów, tylko ich głosy się tu liczą. Dzięki głosom internautów, Audi A8 zwyciężyło w kategorii specjalnej „Samochód luksusowy”, a montowany w nim system bezpieczeństwa podróżnych Audi Predictive Active Suspension wybrany został „Motoryzacyjną innowacją roku”.

„Audi A8 to synonim luksusu. To nowoczesna stylistyka, wyrafinowane i niezwykle wygodne wnętrze, innowacyjna koncepcja obsługi i zelektryfikowany napęd typu mild-hybrid” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „Ale model ten wyróżnia się również bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa biernego, czego przykładem jest nagrodzony w plebiscycie The Best of Moto.pl system Audi Predictive Active Suspension unoszący bok pojazdu podczas zderzenia. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że czytelnicy Moto.pl docenili zarówno piękno, wyrafinowanie i luksus Audi A8, jak i jego niezwykle zaawansowane technicznie systemy bezpieczeństwa.”

Audi A8 to samochód luksusowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Świadczy o tym nie tylko jego stylistyka, czy jakość zastosowanych w nim materiałów, ale również wysoki poziom wyposażenia. Wnętrzu luksusowej limuzyny z rozmysłem nadano zredukowaną formę, a jego architektura jest konsekwentnie zorientowana poziomo. Oferta wyposażenia i materiałów wykończeniowych jest bogata, charakteryzuje się przy tym najwyższą jakością każdego detalu. Wszystko wygląda niczym ręczna produkcja – od perforacji obić siedzeń, aż po elektrycznie otwierane ozdobne osłony nawiewów i aksamitnie miękką skórę komfortowych zagłówków. Rewolucyjna koncepcja obsługi nowego Audi A8 przenosi wysokie aspiracje Audi dotyczące jakości, wprost do ery cyfrowej. Nie ma już tu regulatora obrotowo-przyciskowego i pola dotykowego znanych z poprzedniego modelu. MMI touch zamieniło się w MMI touch response. Do tego dochodzi wiele zaawansowanych rozwiązań z zakresu systemów infotainment i Audi connect oraz mocne jednostki napędowe wyposażone w standardzie w zelektryfikowany napęd typu mild-hybrid.

Nagrodzony system Audi Predictive Active Suspension wydatnie zwiększa bezpieczeństwo pasażerów. W przypadku, gdy inny pojazd wjedzie w bok Audi A8 z prędkością większą niż 25 km/h, układ zawieszenia błyskawicznie unosi karoserię po stronie uderzenia nawet o 80 mm. Dzięki temu, drugi pojazd uderza w bardziej wytrzymałą strefę tej luksusowej limuzyny. Odkształcenie przedziału pasażerskiego i przeciążenia działające na pasażerów mogą w ten sposób być mniejsze nawet o 50 procent w porównaniu do kolizji bocznej bez uniesienia nadwozia.