Dwa Urbino 8,9 LE electric zostaną przekazane w użytkowanie Miejskiego Zarządu Komunikacji w Bolesławcu w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy. Łączna wartość kontraktu, obejmującego elektrobusy wraz z dwiema ładowarkami stacjonarnymi oraz obsługą posprzedażową, wyniosła 4 792 080 złotych.
Napęd ekologicznych elektrobusów stanowić będzie centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania będzie gromadzona w bateriach typu Solaris High Energy o całkowitej pojemności wynoszącej 160 kWh. Jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in.
Wraz z autobusami Solaris dostarczy również urządzenia służące uzupełnianiu energii. Jedna z dwóch zamówionych ładowarek zewnętrznych to ładowarka dwuzakresowa, która w zależności od potrzeb przewoźnika, może umożliwiać równoczesne ładowanie dwóch autobusów z mocą 40 kW na każdy autobus lub jednego autobusu z mocą 80 kW.
Zgodnie ze złożoną ofertą, pojazdy Solaris Urbino 8,9 LE electric jednorazowo na pokład zabiorą ponad 58 osób, 20 z nich na miejscach siedzących. Autobusy będą wyposażone m.in. w tablice kierunkowe dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i rampy dla inwalidów. W przestrzeni pasażerskiej nie zabraknie ponadto gniazd USB, dzięki którym pasażerowie naładują swoje urządzenia mobilne. Na zlecenie zamawiającego, polski producent zamontuje także system informacji pasażerskiej, w skład którego wejdą m.in. system monitoringu wizyjnego oraz system detekcji i gaszenia pożaru.
Bolesławiec dołączy do grona 28 polskich miast, w których użytkowane są elektrobusy marki Solaris. Od premiery swojego pierwszego autobusu elektrycznego Solaris dostarczył lub zakontraktował u klientów z 18 państw blisko 900 elektrobusów, w tym ponad 350 na rynku polskim. Współpraca Solarisa z Miejskim Zarządem Komunikacji w Bolesławcu rozpoczęła się w 2011 roku. Od tamtego czasu polski producent dostarczył przewoźnikowi 21 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów.