Rekordowy lipiec Jaguar Land Rover

Brytyjski producent samochodów klasy premium sprzedał w lipcu 44 486 samochodów, o ponad 34 proc. więcej w porównaniu z sytuacją sprzed roku.
Ten najlepszy lipcowy rezultat w historii JLR był możliwy głównie dzięki dobrej sprzedaży modeli: Land Rover Discovery Sport, Jaguar XE oraz F-PACE. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku, Jaguar Land Rover sprzedał na całym świecie 336 052 auta, o ponad 23 proc. więcej w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego.

W lipcu firma notowała bardzo dobre wyniki w Chinach i Ameryce Północnej, gdzie sprzedaż rok do roku wzrosła odpowiednio o 64 i 51 proc. Sprzedaż wzrosła także na innych rynkach: o 38 proc. w Wielkiej Brytanii czy o 24 proc. w Europie.

Swoje trzy grosze dołożył także rynek Polski, gdzie od stycznia do lipca zarejestrowanych zostało 584 Land Roverów, o 15,19 proc. więcej niż przed rokiem.  Dobrymi wynikami może także pochwalić się Jaguar. W omawianym okresie Polacy kupili i zarejestrowali 314 aut tej marki, aż 151,2 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Źródło: samar.pl