Polsko-Senegalskie Forum Sektora Gazowego

Polska Agencja Inwestycji i Handlu realizując zadanie sygnalizowania okazji biznesowych na świecie polskim  organizuje seminarium dotyczące eksploatacji siódmego co do wielkości złoża gazu na świecie znajdującego się w Senegalu.

Seminarium odbędzie się 27 lutego 2020, godz. 9:00 – 14:00 w Centrum Informacyjnym PAIH przy ul. Bagatela 12 w Warszawie. W trakcie seminarium będziemy gościć przedstawicieli największego senegalskiego operatora gazowego – PETROSEN – oraz przedstawicieli senegalskich ministerstw – Ministerstwa Energii i Ministerstwa Transportu.

 

Zgodnie z informacjami pozyskanymi od naszych zagranicznych partnerów Senegalczycy są bardzo zainteresowani wprowadzaniem polskich rozwiązań prawnych, infrastrukturalnych, logistycznych oraz produktowych związanych z branżą gazową. Są również potencjalnie zainteresowani eksportem surowca do Polski. Z tego powodu na seminarium zapraszamy wiodące spółki i organizacje z sektora gazowo-paliwowego oraz prywatne podmioty komercyjne zainteresowane eksportem towarów i usług na tamten rynek. Seminarium stanowi wyjątkową okazję do pozyskania wiarygodnych informacji na temat planowanego wydobycia, planów rządu senegalskiego w tym zakresie oraz nawiązania ważnych, z punktu widzenia operowania na rynku, kontaktów rządowych i biznesowych.

 

Jako kontynuację naszej inicjatywy, zaplanowaliśmy również study tour do Białegostoku (fabryka AC S.A, drugi największy producent instalacji gazowych na świecie) 28 lutego, oraz chcielibyśmy pokazać naszym gościom nowy terminal LNG w Świnoujściu w sobotę 29 lutego. Projekt senegalski ma wielki potencjał nie tylko w aspekcie biznesowym, ale potencjalnie również jako alternatywa w procesie dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. W dalszej perspektywie będziemy chcieli zorganizować misję gospodarczą do Senegalu, w trakcie której pomoglibyśmy nawiązać zainteresowanym firmom strategiczne kontakty za pośrednictwem naszego Zagranicznego Biura handlowego w Dakarze.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Zaproszenie_PAIH

Seminarium Polska – Senegal – Agenda