PISKP nie odpuszcza ws. waloryzacji cen badań technicznych

PISKP podjęto uchwałę w sprawie wystosowania apelu o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz urealnienia cen za badania techniczne pojazdów.

Jak czytamy na stronie PISKP:

Ze zdumieniem słuchamy słów płynących ze strony rządowej, które wskazują, że badania techniczne pojazdów w Polsce są obowiązkowe, zatem przedsiębiorcy mają zagwarantowanych odbiorców na swoje usługi. Ale czy to oznacza, że skoro są odbiorcy, to przedsiębiorcy mają się cieszyć i wykonywać badania techniczne nawet poniżej kosztów?!? 

 

Przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów to w większości mikro i mali przedsiębiorcy, prawie w 100% z polskim kapitałem. Codziennie w swojej pracy eliminują z ruchu niesprawne pojazdy, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Żeby to robić skutecznie przychody z tytułu opłat za badania powinny pokrywać koszty.

Jeśli opłaty za badania techniczne nie zostaną urealnione, ta branża upadnie. Nie będzie innego wyjścia.

Tym samym zagrożone będzie bezpieczeństwo nas wszystkich!

W związku z powyższym przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Izby w dniu 26 maja 2023 roku podjęli uchwałę nr 13/2023 w sprawie wystosowania apelu o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz urealnienia cena za badania techniczne pojazdów. Apel został skierowany do ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Z treścią apelu, jak i uchwały można zapoznać się TUTAJ.

Źródło: motofaktor.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997