Plebiscyt „Złoty Zderzak”. Rozstrzygnięcie 11 grudnia na Forum!

Polska Izba Motoryzacji już po raz XIII prowadzi projekt pt. „Ogólnopolskie Badanie Satysfakcji Serwisów Samochodowych ze współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi”- czyli badanie „Złoty Zderzak”.

Badanie, którego wyniki są oceną współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Badanie obejmuje szereg zagadnień z procesu likwidacji szkód.

Serdecznie zachęcamy wszystkie serwisy, które prowadzą naprawy blacharsko- lakiernicze do wzięcia udziału w badaniu poprzez wypełnienie specjalnej ankiety.

Jesteśmy przekonani, że w obecnych warunkach rynkowych nasze badanie jest ze wszech miar potrzebne dla rynku. Głęboko wierzymy, że wyniki badania przyczynią się do polepszenia relacji pomiędzy serwisami a towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Wyniki badania zostaną zaprezentowane podczas uroczystej, wieczornej gali towarzyszącej XIII edycji Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, które odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2018 r. w Warszawie, Warsaw Plaza Hotel, ul. Łączyny 5

__________________________________________________

Laureaci konkursu „Złoty Zderzak” 2017

Ergo Hestia na prowadzeniu. Drugie miejsce dla Allianz. Na trzecim PZU.

5 grudnia w Warszawie, podczas XII Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Badania Satysfakcji Serwisów Samochodowych ze współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.

Względem roku ubiegłego (2016) nastąpiło małe przetasowanie. Zmiana nastąpiła na pozycji 1 i 2 gdzie Hestia zamieniła się z Allianz. PZU, drugi rok z rządu zajmuje pozycję trzecią. Kolejne pozycje w rankingu to: Warta (4), Uniqua (5).

Kryteria oceny:

  • Ogólna jakość współpracy
  • Poziom kompetencji i rzetelność
  • Sprawność przebiegu likwidacji szkód
  • Prawidłowość i szybkość wypłacania odszkodowania
  • Uznawanie stosowania części oryginalnych
  • Uznawanie stawek za RBG
  • Uznawanie kosztu za wynajem samochodu zastępczego
  • Liczba skarg, odwołań i pozwów

Przebadane zostały zarówno warsztaty posiadające autoryzacje producentów samochodów, jak i niezależne.