Piechociński zapowiada dużą inwestycję motoryzacyjną

Wicepremier Janusz Piechociński poinformował w sobotę w Opolu o rozszerzeniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przekształceniu jej w strefę opolsko-wałbrzyską. Zapowiedział też, że w woj. opolskim pojawi się duży inwestor branży motoryzacyjnej.

Piechociński podał jedynie, że nowa firma ma zainwestować „w przestrzeni miasta Opola i okolic” oraz stworzyć „wiele” miejsc pracy. Nie chciał potwierdzić ani tego, czy inwestor pojawi się w Opolu jeszcze w tym roku, ani odpowiedzieć na pytanie, czy chodzi o duży amerykański koncern produkujący nowoczesne quady. Według nieoficjalnych ciągle informacji – ma on zainwestować w Opolu przy ul. Wspólnej na 12-hektarowej działce wchodzącej w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i zatrudnić na początku ok. 500 osób.

– Nic więcej nie powiem, bo trwają w tej sprawie bardzo intensywne prace, ale to jest już przesądzone – uciął pytania dziennikarzy Piechociński. Dodał, że sygnalizował już wcześniej, iż „w roku 2013 będą dobre informacje dla sektora motoryzacyjnego”.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl
(PAP)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997