Nowy obiekt ma pełnić kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji pojazdów firmy Solaris Bus & Coach.
Panattoni dostarczy firmie Solaris Bus & Coach magazyn zlokalizowany przy hali produkcyjnej. Obiekt o powierzchni 10 000 m kw. powstanie w Bolechowie k. Poznania, 150 m. od istniejącego zakładu. Solaris Bus & Coach to producent autobusów i trolejbusów należący do hiszpańskiej grupy CAF.
Na potrzeby realizacji Panattoni zakupiło od firmy Solaris wydzieloną wcześniej nieruchomość, którą przygotuje do prowadzonych operacji do połowy 2022 roku. W obiekcie magazynowane będą części wykorzystywane do produkcji pojazdów w sąsiadującej hali, a sama inwestycja spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji autobusów i trolejbusów. Deweloper zadba o odpowiednie połączenie budynków – zarówno pod kątem infrastruktury drogowej, jak i mediów – czytamy w komunikacie.
W ramach całkowitej powierzchni 10 100 m kw. aż 2250 m kw. zajmą nowoczesne pomieszczenia zarówno socjalne (m.in. szatnie, pomieszczenia dla kierowców, sala jadalniana) jak i biurowe, odpowiednio zbadane pod kątem akustyki, przepływu powietrza, czy dostępu światła dziennego.
Deweloper zaimplementuje m.in. zaawansowane rozwiązania służące detekcji dymu, rozbuduje wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej, jak również planuje wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż instalacji fotowoltaicznej.
Inwestycja dla firmy Solaris to kolejny przykład realizacji Panattoni zapewniającej połączenie obiektów produkcyjnych i magazynowych. W 2019 roku firma ukończyła największą fabrykę AGD w Europie – zakład BSH w Łodzi. Obiekt o powierzchni 57 000 m kw. połączono z sąsiadującym centrum logistycznym, za pomocą dwóch zadaszonych i obudowanych łączników o długości 58 m każdy. Podobne rozwiązanie deweloper zastosował również w realizacjach dla Internsack Poland w Nysie oraz Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach. W pierwszym przypadku obiekt magazynowy został połączony z zakładem produkcyjnym na wysokości 4,5 m, a w drugim przypadku między budynkami znalazł się łącznik częściowo napowietrzny.
Źródło: www.evertiq.pl