Volkswagen pracuje nad konkurentem BMW X6

Jak donoszą niemieckie media, Volkswagen pracuje nad samochodem, który będzie konkurencją dla BMW X6.
BMW X6 budzi skrajne uczucia. Niektórzy się nim zachwycają, ale większość osób krytykuje ten pojazd za ociężałą stylistykę i trudną do określenia grupę docelową. Bo do czego może służyć ten model? Na pewno nie do jazdy terenowej, a w szybkiej jeździe po asfaltach lepiej spisują się klasyczne samochody osobowe, które do tego zużywają mniej paliwa.
Najwyraźniej jednak osoby, którym X6 się podoba, mają dużo pieniędzy, bo model ten sprzedaje się nieźle i wcale nie okazał się wpadką.
Sukces BMW X6 okazał się inspiracją dla Volkswagena, który na ubiegłorocznym salonie w Tokio zaprezentował samochód o nazwie cross coupe concept. Teraz pojawiają się informacje, że trwają prace nad wersją produkcyjną tego modelu i to od razu w dwóch wersjach. Niemiecki koncern planuje bowiem zastosować podobny manewr jak w przypadku porsche cayenne i vw touarega, czyli zaprezentować dwa siostrzane modele, różniące się nieco stylizacją i logiem.
Według nieoficjalnych informacji wersja produkcyjna cross coupe ma nazywać się touareg CC, a siostrzane audi – Q6.
Samochody napędzane będą hybrydowo – benzynowymi jednostkami z serii TSI wspomaganymi przez silniki elektryczne, które będą napędzały tylne koła.
Na nowe pojazdy przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Prawdopodobnie nie ujrzymy ich wcześniej niż w 2015 roku.
interia.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997