Nowa marka samochodów. Wkrótce pierwszy pojazd

Wydawałoby się, że rynek motoryzacyjny jest do tego stopnia nasycony, że nie ma miejsca na nowe marki samochodów.

A jednak od czasu do czasu docierają do nas informacje o tego typu przedsięwzięciach. Np. w Genewie zadebiutowała nowa chińska marka o nazwie Qoros, a teraz pojawiły się doniesienia, że już wkrótce do sprzedaży trafią samochody marki VUHL.

Nazwa marki pochodzi od słów: „Vehicles of Ultra- lightweight and High-performance” i zdradza obszar zainteresowania nowej firmy, która została założona w Meksyku przez braci Ikera i Guillermo Echeverria. Wśród inwestorów znalazły się firmy prywatne, a także rząd Meksyku.

Pierwszy model o nazwie VUHL 05 zadebiutuje w czerwcu na Festiwalu Szybkości w Goodwood. Będzie to wykonany z lekkich materiałów samochód sportowy, przeznaczony generalnie do użytkowania na torach, ale posiadający homologację drogową.

Meksykańska firma nie chwali się osiągami ani mocą silnika, zapewnia jednak, że pojazd powstał przy współudziale firm doświadczonych w tworzeniu samochodów, m.in. Magny Steyr i Forda. Własny jest natomiast projekt nadwozia (bracia Echeverria są również właścicielami biura projektowego działającego w USA i Meksyku).

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997