Masterlease rośnie dynamiczniej niż rynek leasingu

I kwartał tego roku to mocny akcent w polityce handlowej Masterlease. Wzrost sprzedaży na poziomie 40% to rekordowy wynik, którym Masterlease plasuje się na pozycji najdynamiczniej sprzedającej spółki w sektorze leasingu pojazdów.
Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu podsumowującymi sprzedaż za pierwszy kwartał tego roku, firmy leasingowe sfinansowały w tym okresie blisko 27 000 samochodów osobowych oraz dostawczych. Ich wartość przekroczyła 2,4 mln zł.

Wyniki te w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2012 wskazują na wzrost całej raportowanej przez ZPL branży o 5,5% pod względem wartości finansowanych środków, a o 9,7% pod względem ich liczby.

Jednocyfrowy stabilny wzrost rynku to dla branży sytuacja prognozowana jeszcze w końcówce minionego roku.

Rekordowe są natomiast dwucyfrowe wzrosty dynamiki sprzedaży poszczególnych spółek leasingowych. W sektorze finansowania samochodów osobowych i dostawczych najwyższą dynamikę odnotowała Masterlease, która w I kwartale bieżącego roku w ujęciu ilościowym sfinansowała 2 068 aut. To ponad 40% więcej samochodów niż w I kwartale rok wcześniej.

Tym samym firma osiągnęła dynamikę blisko 4-krotnie wyższą niż cała branża.

Z kolei w ujęciu wartościowym Masterlease, finansując auta o łącznej wartości przekraczającej 123 mln zł, odnotowała wzrost w stosunku do analogicznego okresu o blisko 35%. To niemal 7 razy wyższa dynamika niż ta odnotowana w I kwartale 2013 łącznie przez wszystkie spółki zrzeszone w Związku Polskiego Leasingu.

„Dobry, mocny początek tego roku to efekt naszej długofalowej strategii pracy nad konkurencyjną ofertą. Przekonstruowujemy ją zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Wymaga to wytężonej pracy i usprawnienia wielu procesów w firmie, a także uwzględnienia specyfiki branży i uwarunkowań gospodarczych. Dzięki tym działaniom mamy najlepszą ofertę na rynku – zapewnia Konrad Karpowicz, dyrektor handlowy Masterlease.
Źródła
Masterlease
IBRM Samar