Hutchinson Poland wśród „Lodołamaczy 2013”

Hutchinson Poland Sp. z. o.o. z Żywca, Politechnika Łódzka i Spółdzielnia Socjalna Kreatywni z Bydgoszczy to laureaci tegorocznych Lodołamaczy 2013. Statuetki dla pracodawców wrażliwych społecznie wręczono na Zamku Królewskim w Warszawie.
Konkurs ma na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń względem osób niepełnosprawnych oraz promowanie zatrudniania pracowników z niepełnosprawnością. Statuetki wręczono w trzech kategoriach (zakład pracy chronionej, Otwarty Rynek Pracy i Pracodawca Instytucja)

W Kategorii Otwarty Rynek Pracy główną nagrodę otrzymała firma Hutchinson Poland Sp. z. o.o. z Żywca. Przedsiębiorstwo w ramach rozwoju zakładów tworzy wciąż nowe stanowiska produkcyjne jak i specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych, a w samym 2012 r. zatrudnionych zostało 37 osób. Jednocześnie też kreuje programy umożliwiające integracje osób pełno- i niepełnosprawnych.

W Żywcu znajdują się dwa zakłady Hutchinson. W pierwszym produkuje się przewody paliwowe, przewody odpowietrzające, przewody oparów paliwa, przewody podciśnieniowe do wspomagania układów hamulcowych oraz hydrauliczne do układów sprzęgieł dla producentów znanych marek samochodów (PSA, Renault, Fiat, Audi, VW, Mercedes, Volvo, Ford, Opel, Toyota, Smart, jak również producentów podzespołów : Valeo, Ergom, Delfo, Inergy.

Fabryka Hutchinson Poland Zakład Żywiec 2 zajmuje się produkcją przewodów niskociśnieniowych oraz układów chłodzenia, wentylacji i ogrzewania silników m.in. dla Opla, Renault, Hondy, Fiata, Mercedesa, Audi, Volkswagena, BMW, Porsche i Forda.

źródło: Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Hutchinson

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997