Ford Mustang wejdzie do Europy

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej odbywającej się pod hasłem „Ford. Go Further”, w której uczestniczyliśmy, Ford zapowiedział wprowadzenie do Europy kultowego modelu Mustang.
Jak się dowiedzieliśmy, Ford planuje nie lada gratkę dla europejskich fanów nie tylko amerykańskiej marki, ale przede wszystkim miłośników muscle carów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Forda oficjalnie potwierdzili wprowadzenie Mustanga do sieci sprzedaży na Starym Kontynencie.

Kiedy to nastąpi? Zdaniem szefów Forda „wkrótce”. Bliższe szczegóły wciąż pozostają owiane tajemnicą. Wiadomo, że samochód wejdzie do Europy wraz z nadejściem nowej generacji.

Wątpliwości dotyczą gamy silników. Na naszym kontynencie muszą one bowiem spełniać rygorystyczne normy emisji spalin Euro 5, które w ostatnich latach „wykończyły” już niejeden sportowy model. A obecnie Mustang jest dostępny w Stanach z potężnymi silnikami V6 i V8 o pojemności dochodzącej do 5,8 l.

Co stoi za taką decyzją Amerykanów? Z jednej strony fakt, że największy rywal Mustanga, którym jest Chevrolet Camaro, jest już od dłuższego czasu obecny w europejskich salonach. Drugim, być może ważniejszym czynnikiem, jest wdrożenie planu wprowadzenia do sprzedaży 15 globalnych modeli, co ma nastąpić do roku 2017.

Czekamy na dalsze wiadomości i szczegóły dotyczące pojawienia się Forda Mustanga w naszych salonach. O wszystkim poinformujemy Was na stronach serwisu moto.onet.pl.

ms / Onet


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997