Honda Accord – wreszcie oficjalnie zaprezentowana?

Nie bardzo wiemy z czym Honda tak się kryje – wiadomo przecież, że wersja europejska będzie praktycznie taka sama jak ta oferowana w Stanach Zjednoczonych. Teraz w sieci pojawiło się mnóstwo fotek nowego modelu Accord oraz zapowiedź hybrydowej wersji na rok modelowy 2014.

Nowa Honda Accord w wersji sedan trafi na rynek w Stanach Zjednoczonych już 19 września tego roku, zaś wersja coupe pojawi się w salonach 15 października. Ponadto wersja hybrydowa plug-in, czyli Accord PHEV zobaczy światło dzienne w USA na początku 2013 roku, zaś konwencjonalna hybryda trafi do dealerów latem przyszłego roku.

Tradycyjna Honda Accord będzie napędzana nowym czterocylindrowym rzędowym silnikiem Earth Dreams o pojemności 2,4-litra i mocy 185 KM. Moc będzie przekazywana na koła za pomocą skrzyni CVT. W ofercie pojawi się również wariant wyposażenia Sport podnoszący moc o kilka koni mechanicznych.

Oczywiście na szczycie listy jednostek napędowych w USA pojawi się 3,5-litrowy silnik V6 generujący niemal 280 KM. Jak informuje serwis Carscoop, napęd przekazywany będzie na koła za pomocą 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów, zaś w modelu coupe pojawi się również 6-biegowy manual. Niestety w Europie ta jednostka prawdopodobnie nie będzie oferowana.

Wersja hybrydowa, która trafi na rynek na początku przyszłego roku będzie napędzana za pomocą połączenia silnika Earth Dreams 2,0-litra i-VTEC o mocy 137 KM i elektrycznej jednostki o mocy 124 kW. Jak donosi producent, łączna moc całego systemu to około 197 KM. Auto oferuje trzy tryby jazdy: w pełni elektryczny, mieszany i spalinowy. Zasięg na napędzie elektrycznym wynosi jedynie 24 km, zaś zasięg całkowity to około 805 km.

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997