Stacja ładowania AXON Easy o dużej mocy jest w pełni przygotowana na standard NACS, najbardziej sprawdzony i powszechnie stosowany standard ładowania w Ameryce Północnej.
Ekoenergetyka, producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych dużej mocy na rynku europejskim z sukcesem zakończyła testy stacji ładowania AXON EASY na rynku amerykańskim. Potwierdziły to niezależne testy organizowane przez CharIN.
North America Charging Standards (NACS) potocznie określony jako standard Tesli to system złączy ładowania samochodów elektrycznych opracowany przez firmę Tesla. Użytkownikom znany przede wszystkim ze stacji Supercharger, które Tesla rozpowszechniła także w Europie. NACS to najbardziej sprawdzony i powszechnie stosowany standard ładowania w Ameryce Północnej, wdrażany już od roku 2012.
Ekoenergetyka z sukcesem wzięła udział w Testivalu w Cleveland w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Gospodarzem tej jesiennej edycji został Lincoln Electric przy udziale pomysłodawcy i głównego organizatora – CharIN. W trakcie trzydniowego, intensywnego programu, inżynierowie z Ekoenergetyki pomyślnie przetestowali stacje ładowania z rodziny AXON Easy i potwierdzili ich pełną zgodność z NACS.
– Osiągnęliśmy kolejny krok milowy w Ekoenergetyce, integrując standard NACS z naszymi najnowocześniejszymi produktami. Dzięki systemowemu podejściu do projektowania nowych ładowarek już dziś możemy być pewni, że przeprowadzone testy na ładowarce Axon Easy potwierdzają pełną kompatybilność standardu NACS również z pozostałymi produktami rodziny Ekoenergetyki. – podkreśla Marcin Graczykowski, Dyrektor Biura Zarządzania Produktami.
Jak wynika z danych Departamentu Energii USA (DOE), Tesla posiada w Stanach Zjednoczonych 17 740 portów szybkiego ładowania, co stanowi 62% wszystkich portów szybkiego ładowania prądem stałym w kraju.
Złącze NACS jest alternatywą dla złącza CCS Combo. Hyundai i Kia otrzymają dostęp do Tesla NACS i Supercharger pod koniec 2024 roku. Standard NACS wprowadzają również tacy producenci jak Ford, GM, Rivian, Volvo, Polestar, Nissan, Mercedes-Benz, Jaguar Land Rover, Subaru czy Fisker, a nawet BMW.
Źródło: autoexpert.pl