Audi A6 oraz Audi Q8 nagrodzone w plebiscycie Auto Świat Moto Awards 2018

– Audi A6 zwycięża w kategorii „Klasyczna elegancja”
– Audi Q8 na drugim stopniu podium w kategorii „Prestiż na wyższym poziomie”
Poznań/Warszawa, 23 stycznia 2019 r. Dwa modele rodem z Ingolstadt zostały dziś nagrodzone w rozstrzygnięciu plebiscytu Auto Świat Moto Awards 2018. Głosami czytelników tygodnika Auto Świat zwycięzcą kategorii „Klasyczna elegancja” zostało Audi A6, a miejsce drugie w kategorii „Prestiż na wyższym poziomie” zdobyło Audi Q8. Rozdanie pamiątkowych statuetek oraz dyplomów odbyło się dziś w Warszawie.
Redakcja Auto Świata nominowała do plebiscytu 38 samochodów w 8 kategoriach. Były to ubiegłoroczne premiery, które w salonach sprzedaży pojawiły się po raz pierwszy w okresie od początku stycznia do połowy listopada 2018 r. Wyboru najlepszych ich zdaniem aut dokonali czytelnicy i internauci tygodnika Auto Świat.

„Zdobycie czołowych miejsc w dwóch różnych kategoriach plebiscytu Auto Świat Moto Awards 2018, to dowód uznania zalet naszej marki przez czytelników i internautów, ale także podkreślenie, że liczy się nie tylko moc silnika i ilość koni mechanicznych. Osoby głosujące na Audi A6 i na Audi Q8 jasno wskazały, że samochód segmentu premium charakteryzować powinien się również klasyczną elegancją i prestiżem” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi.

Nowe Audi A6, które w polskich salonach czterech pierścieni pojawiło się w maju 2018 r., to ósma już generacja cieszącego się dużym powodzeniem modelu klasy wyższej. Sportowy styl, doskonałe wyposażenie i nowoczesne systemy infotainment dodają mu jeszcze więcej komfortu i jakości. Natomiast premierowy model rodem z Ingolstadt, Audi Q8, obecne jest na polskim rynku od lipca 2018 r. Ten najnowszy SUV coupé spod znaku Audi emanuje sportową dynamiką i prestiżem. Gama jego wyposażenia obejmuje szereg elementów czyniących nowe Audi Q8 jeszcze bardziej eleganckim, zaawansowanym technicznie i sportowym.

Dane dotyczące spalania:
Audi A6
Łączne spalanie w l/100 km: 6,8 – 4,3*
Łączna emisja CO2 w g/km: 154 – 112*
Audi Q8
Łączne spalanie w l/100 km: 6.8 – 6,6*
Łączna emisja CO2 w g/km: 179 – 172*

*Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zależne są od rozmiarów wybranych kół i opon.