Zobacz od środka fabrykę samochodów

Volkswagen Poznań latem otwiera się na zwiedzających. W lipcu fani motoryzacji oraz nowoczesnych technologii będą mogli na własne oczy zobaczy, jak powstają samochody użytkowe Volkswagena – Caddy, Caddy Maxi oraz różne wersje modelu T. Wszystko za sprawą kolejnej edycji „Letniego zwiedzania Fabryki”, w ramach której chętne osoby będą mogły bezpłatnie zwiedzić poznańską fabrykę Volkswagena.

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników w trzech funkcjonujących już zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi.

W ubiegłym roku pracownicy Spółki wyprodukowali blisko 175 000 samochodów. „Podczas zwiedzania goście fabryki będą mogli zapoznać się z procesami produkcyjnymi działu budowy karoserii oraz działu montażu. Dzięki temu każdy ze zwiedzających będzie mógł zobaczyć, jak od podstaw powstają samochody, które trafiają następnie do klientów na całym świecie„ – mówi Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po fabryce.

Do dyspozycji gości są następujące terminy w dni robocze: 20, 21,26 oraz 28 lipca. W każdym z tych dni odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza z nich rozpoczyna się o godzinie 10:00, zaś druga o 16:15. Konieczna jest rejestracja uczestnictwa. Dodatkowo odbędą się dwie wycieczki w sobotę 23.07 o godzinie 9:30 oraz 12:00.

„Cieszę się, że po raz kolejny możemy zaprosić mieszkańców do odwiedzenia naszej fabryki. Sukces ubiegłorocznej akcji pokazał nam, jak duże jest zainteresowanie tą tematyką. Podobnie było zresztą w maju w czasie „Poznańskiej Nocy muzeów” . Wówczas wszystkie dostępne miejsca wypełniły się zgłoszeniami w ciągu zaledwie jednego dnia od uruchomienia zapisów” – tłumaczy Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Wycieczka po fabryce zajmuję około 2 godzin. Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy mieć ukończony 15. rok życia oraz zgłosić swój udział w wydarzeniu drogą mailową poprzez wysłanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia oraz preferowana data i godzina zwiedzania) na adres wycieczki.vwp@vw-poznan.pl .
Zgłoszenia przyjmowane się do 15 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w zwiedzaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Do dyspozycji gości jest parking.

 Źródło: www.volkswagen-poznan.pl