Nowy zakład GKN Driveline w Oleśnicy otwarty

Nowy zakład największej oleśnickiej firmy już otwarty. Przy ul. Krzywoustego, na terenie oleśnickiej strefy przemysłowej otwarto pierwszy zakład

GKN Driveline działa w Polsce od 20 lat. Dzisiaj otworzył swój kolejny zakład w Oleśnicy. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele zarządu GKN Driveline z prezesem Philipem Swashem oraz władze samorządowe. Wśród nich wojewoda Paweł Hreniak, który dziękując firmie za wybór lokalizacji właśnie w Oleśnicy, powiedział że miasto zasługuje na rozwój, a mieszkańcy na kolejne miejsca pracy.

Dyrektor Generalny GKN Driveline Philip Swash dziękował gościom za obecność na uroczystości. Przypomniał, że 90 procent aut jeżdżących po świecie jest wyposażone w komponenty produkowane przez GKN. – Zapotrzebowanie na nasze produkty wciąż wzrasta – przypomniał. – Dlatego chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów. Inwestujemy w zakłady, ale też w ludzi, którzy są najważniejszym elementem naszej firmy.

Swash przypomniał też, że GKN działa w Polsce od 20 lat. – Zaczynaliśmy od wynajmowania hal, potem przyszedł czas na inwestowanie we własne zakłady – powiedział.

O rozwoju oleśnickiej firmy mówił także dyrektor GKN Driveline Polska w Oleśnicy. – Nasz główny klient to Fiat, niebawem dołączą do nas Mercedes i BMW – powiedział Mariusz Karolewski. I podkreślił, że to ciężka praca i kreatywność wielu ludzi sprawiły, że firma otwiera dzisiaj kolejny zakład w Oleśnicy.

W nowy zakład w Oleśnicy firma zainwestowała 16,5 mln euro. Docelowo w Oleśnicy będzie produkowanych 10 mln wałów napędowych rocznie.

Źródło: www.olesnica.naszemiasto.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997