ZF powiększy fabrykę w Częstochowie

Niemiecki koncern rozpoczął rozbudowę zakładu elektroniki w Częstochowie. Inwestycja umożliwi uruchomienie produkcji kolejnych elementów wspierających bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

Pod koniec października br. na terenie Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie rozpoczęła się budowa nowej hali produkcyjnej, gdzie firma planuje uruchomić produkcję nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy.  – Dzięki rozbudowie, w naszym zakładzie znajdzie zatrudnienie co najmniej 50 dodatkowych pracowników. Planujemy zakończenie budowy i gotowość do instalacji kolejnych maszyn w nowej hali produkcyjnej już w połowie przyszłego roku – podkreślił Krzysztof Gablankowski, dyrektor Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie. 

W fabryce, która powstała na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatrudnienie znalazło już blisko 200 osób. Całość trwającej od 2017 roku inwestycji ZF w budowę, a następnie rozbudowę nowej fabryki wyniesie ponad 100 mln euro do roku 2025. 

Grupa ZF w Częstochowie prowadzi działalność od ponad trzydziestu lat i jest jednym z największych pracodawców. Ma trzy fabryki (Zakład Produkcji Pasów Bezpieczeństwa, Zakład Produkcji Poduszek Powietrznych oraz Zakład Elektroniki), a także Centra Inżynieryjne, których działalność obejmuje projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa. Ponadto w Częstochowie działa Europejskie Centrum Usług Wspólnych ZF, prowadzące obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich zakładów Grupy ZF, Centrum Informatyczne oraz Globalne Biuro Zakupów.

Grupa ZF prowadzi w Polsce działalność w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Działalność ZF w naszym kraju obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne badań i rozwoju, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket. Firma zatrudnia w naszym kraju niemal 10 tysięcy osób. 

Źródło: IBRM Samar