Zezwolenie dla Thule

W dniu 5 grudnia br. spółka Thule otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Piła.

Thule to światowy lider w kategorii produktów Outdoor, takich jak bagażniki bazowe, bagażniki samochodowe i do przewozu rowerów, torby i wielofunkcyjne wózki dziecięce. Produkty Thule są sprzedawane na 139 rynkach na całym świecie. Grupa Thule zatrudnia ponad 2000 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych i ponad 35 przedstawicielstwach handlowych na całym świecie.

Przedsięwzięcie gospodarcze w PSSE polegać będzie na budowie zakładu produkcyjnego wraz z magazynem oraz powierzchnią administracyjno-socjalną o łącznej powierzchni około 13.500 m2. Planowana produkcja to mechaniczny montaż produktów z branży Outdoor.

Inwestor planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości przewyższającej kwotę 33 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 40 nowych pracowników. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2018 r.

Źródło: Pomorska SSE