2016–2017: po udanym roku firma Opel kontynuuje największą ofensywę produktową w swojej historii

  • Światowa premiera: Opel GT Concept okrzyknięty „Samochodem Targów” na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie
  • Nagrodzony: nowy Opel Astra europejskim „Samochodem Roku 2016”
  • „7 w 17”: największa ofensywa produktowa firmy Opel — siedem nowych samochodów  w 2017 roku

Rok 2016 zaczął się dobrze: 14 stycznia firma Opel opublikowała pierwsze zdjęcia modelu GT Concept. Reakcja internautów była entuzjastyczna — fani marki Opel zachwycili się futurystycznym samochodem jeszcze przed jego światową premierą, która odbyła się na początku marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Atrakcyjny dwuosobowy pojazd został okrzyknięty „Samochodem Targów”. Dodatkowo podczas genewskiej wystawy panel ekspertów uhonorował nowego Opla Astrę tytułem europejskiego „Samochodu Roku 2016”. Już wtedy było wiadomo, że model stanie się bestsellerem, do dziś liczba zamówień na kompaktową Astrę hatchback oraz Astrę kombi przekroczyła 300 000. Podczas targów motoryzacyjnych zorganizowanych w genewskim Palexpo zaprezentowano też drugą nowość rynkową Opla, czyli Mokkę X, która kontynuuje sukces swojej poprzedniczki.

W kwietniu zespół odpowiedzialny za pojazdy użytkowe marki Opel świętował wyprodukowanie 750-tysięcznego egzemplarza modelu Vivaro w fabryce w Luton (Anglia). Następnie uwagę entuzjastów motoryzacji przyciągnęła nowa Zafira, oferująca hotspot Wi‑Fi[1], świeżą stylistykę oraz komfortowe warunki podróży nawet dla siedmiu pasażerów.

Sporo działo się także w Kaiserslautern i Dudenhofen. Z okazji 50. rocznicy obu obiektów udostępniono je dla zwiedzających. W sierpniu nastąpiło oficjalne otwarcie stadionu OPEL ARENA w niemieckiej Moguncji. Inauguracyjny mecz, który z ławki śledził ambasador marki Opel i menedżer drużyny z Liverpoolu Jürgen Klopp, rozegrały zespoły Mainz 05 i Liverpool. Sponsoring stadionu jest kolejnym przejawem zaangażowania firmy Opel w promocję zawodowej i lokalnej piłki nożnej.

Wrzesień przyniósł kolejny sukces: Opel Ampera-e znalazł się w centrum zainteresowania gości Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. Gwiazda pokazu oferuje zasięg przekraczający 500 kilometrów (zmierzony wg nowego europejskiego cyklu jazdy: >500 km, dane wstępne), czyli co najmniej o 100 kilometrów więcej niż jej najmocniejszy rywal z tego segmentu.

Rok 2016 obfitował także w sportowe sukcesy. Za kierownicą Opla ADAM‑a R2 Marijan Griebel wygrał rajdowe mistrzostwa Europy juniorów. Griebel jest pierwszym Niemcem od 15 lat, który zdobył tytuł rajdowego mistrza Europy. Kolejnym małym Oplem, który zrobił wielką furorę jest KARL ROCKS. Ten zawadiacki model, mimo że należy do kategorii aut miejskich, wyglądem przypomina samochód terenowy.

W listopadzie firma Opel ogłosiła swoją strategię na kolejny rok. Ofensywa modelowa „7 w 17” oznacza siedem premier w 2017 roku. Dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, powiedział: „Siedem modeli w ciągu zaledwie jednego roku — tego w historii firmy Opel jeszcze nie było! 2017 będzie świetnym rokiem dla naszej marki. Nie tylko dlatego, że pojawi się tak wiele nowych samochodów, ale także ze względu na to, że każdy z nich zapowiada się jako gwiazda w swoim segmencie”.

Pierwszym z „siedmiu wspaniałych” będzie nowa generacja flagowego Opla Insignii. Samochód o całkowicie odnowionej stylistyce i masie zredukowanej nawet o 175 kilogramów w porównaniu ze swoim poprzednikiem zadebiutuje na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. Największy samochód osobowy marki Opel będzie oferowany jako pięciodrzwiowy sedan Grand Sport i jako kombi z niezmienioną nazwą Sports Tourer. Trzecią odmianą jest uterenowiony Country Tourer. Na wiosnę elektryzującą karierę w Europie rozpocznie Opel Ampera-e. Wkrótce po niej zadebiutują: nowy crossover z segmentu B, czyli Opel Crossland X, wszechstronny towarzysz podróży Opel Vivaro oraz kompaktowy stylowy SUV Grandland X.

Dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, podsumowuje: „Ogłosiliśmy największą ofensywę modelową w historii naszej firmy i dotrzymujemy obietnicy. W latach 2016–2020 na rynku pojawi się 29 nowych modeli Opla. Chciałbym podziękować naszym klientom, internautom i wszystkim zainteresowanym marką Opel. Życzę Państwu Wesołych Świąt i fantastycznego 2017 roku”.

Informacja jest ważna na dzień publikacji. Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzenia do oferty opisanych modeli w poszczególnych krajach będą ogłoszone w terminie późniejszym. Niektóre modele, wersje, elementy wyposażenia lub usługi mogą być dostępne wyłącznie na wybranych rynkach lub za dodatkową opłatą.

Źródło: www.media.gm.com