Wybrano fotel samochodowy przyszłości

Trzy najlepsze projekty koncepcyjne foteli samochodowych wybrane podczas konkursu „Sit down. Move” przedstawiono na targach motoryzacyjnych w Genewie na prezentacji firmy BASF.
Zwycięzcą międzynarodowego konkursu został Song Wei Teo z Uniwersytetu w Coventry w Wielkiej Brytanii. Dwaj pozostali laureaci to Joonyoung Kim z Koledżu Nauk Kreatywnych w Detroit, stan Michigan (Stany Zjednoczone) oraz Pantila Debhakam z agencji projektowej Shakes BKK w Bangkoku (Tajlandia).

Aby wybrać najlepsze prace, komisja konkursowa składająca się z trzech znanych projektantów przemysłowych i samochodowych (Konstantin Grcic, Ken Kiyoyuki Okuyama i Dave Lyon) oraz trzech przedstawicieli firmy BASF musiała ocenić ponad 170 projektów nadesłanych z 33 krajów.

Trzech zwycięzców oraz trzech wyróżnionych
Trzy nowatorskie koncepcje obrazujące przemyślane podejście do wykorzystania materiałów firmy BASF wywarły ogromne wrażenie na komisji eksperckiej.

„Nietuzinkowy projekt fotela samochodowego stworzony przez Song Wei Teo, który przedstawia koncepcję wykorzystania lekkich materiałów do zbudowania siedzenia składającego się wyłącznie z jednego elementu, przekonał nas do przyznania zwycięskiego tytułu – tak jury tłumaczyło swój wybór.

Prócz statuetki zaprojektowanej przez zespół Designfabrik zwycięzca międzynarodowego konkursu otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 EUR. Dwóch pozostałych laureatów otrzymało natomiast po 3000 EUR.

W związku z dużą liczbą nadesłanych prac zarówno kreatywnych, jak i profesjonalnych, jury zdecydowało wyróżnić trzy dodatkowe projekty w kategoriach: „wykorzystanie materiału”, „kolor i wykończenie” oraz „wizualizacja”.

„Trzy koncepcje podkreślają te ważne elementy projektu w wyjątkowo oryginalny sposób – tak jury podsumowało wyróżnione projekty Christiana Delise’a (Japonia), Hyejina Parka/Minuka You (USA) oraz Davida Panzeri (Włochy), wręczając wszystkim nagrody w wysokości 1 000 EUR.

Konkurs ogłoszony we wrześniu 2012 roku skierowany był do projektantów z całego świata w celu opracowania foteli samochodowych ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów jak komfort, ergonomia, bezpieczeństwo i ciężar.

„Prototypy trzech zwycięskich projektów zostaną wyprodukowane i zaprezentowane naszym klientom oraz pozostałym zainteresowanym podczas różnych imprez – zapowiada Eva Hofli, projektant BASF oraz koordynator konkursu.
Źródła BASF
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997