Luty 2013: Oto najpopularniejsze modele segmentu C w Polsce

Skoda Octavia zapewniła sobie w lutym 2013 pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych modeli segmentu C w Polsce. W zestawieniu wyników skumulowanych samochód czeskiego producenta również zajmuje pozycję lidera.
Uzyskany przez Skodę Octavię wynik to 823 rejestracji w lutym bieżącego roku. Drugim w rankingu popularności samochodem segmentu C w Polsce okazał się Opel Astra (633 rejestracji; czwarte miejsce w rankingu wszystkich modeli), a trzeci był Ford Focus (595 rejestracji; szóste miejsce w rankingu wszystkich modeli).

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku liderem segmentu C w Polsce na podstawie liczby zarejestrowanych egzemplarzy została Skoda Octavia, z wynikiem 1 971 sztuk. Tylko jeden model na całym rynku uzyskał rezultat lepszy niż Octavia: to należąca do segmentu B Skoda Fabia (2 381 sztuk).

Wiceliderem segmentu C został w rankingu styczeń-luty 2013 Opel Astra (1 484 rejestracji), nieznacznie wyprzedzając Forda Focusa (1 409 rejestracji).

Aktualny lider rynku sprzedaży na całym rynku europejskim, czyli Volkswagen Golf, zajmuje po dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku w Polsce dziewiątą pozycję wśród wszystkich modeli na liście, a w segmencie kompaktów jest na miejscu czwartym (1 031 rejestracji).

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl. Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.

IBRM Samar