Magazyn kół samochodowych Volkswagen Group Polska w dedykowanej obsłudze CAT LC Polska

Od lipca 2017r. Volkswagen Group Polska powierzył firmie CAT LC Polska pełną obsługę magazynową wyodrębnionego asortymentu – kół kompletnych do samochodów marek grupy Volkswagen.

W swoim centralnym magazynie w Duchnicach (k. Warszawy) CAT LC Polska – wiodący operator branży motoryzacyjnej – realizuje kompleksową obsługę magazynową kół samochodowych, obejmującą także dostawy do sieci dealerów klienta w całym kraju.

Rozpoczęta w marcu 2011 roku współpraca obu firm obejmuje pełen wachlarz usług dystrybucyjnych w zakresie dostarczania oryginalnych części i akcesoriów do całej sieci dealerskiej – dostawy w systemie nocnym, transporty dedykowane, jak również, dla wybranych partnerów, dostawy ekspresowe tego samego dnia.

Kolejny realizowany przez CAT LC Polska projekt dla Volkswagen Group Polska był możliwy dzięki dopasowaniu operatora do wysokich wymogów koncernowych klienta. CAT LC świadczy m.in. usługi przyjęcia towaru 6 dni w tygodniu, jakościową kontrolę dostarczanych kół (w tym wrażliwych na uszkodzenia felg aluminiowych), składowanie oraz wydania w systemie FIFO.

W ramach integracji obsługi magazynowej i dystrybucji kół w rękach jednego operatora logistycznego, CAT LC dokonuje załadunku asortymentu w godzinach wieczornych realizując dostawy kół do odbiorców w ramach najszybszej sieci dostaw nocnych w kraju.

Nasze zasoby ludzkie, sprzętowe jak i wypracowane przez lata procesy pozwalają na sprawną i terminową obsługę dostaw kół w ‘peakach’ przewozowych związanych z sezonową wymianą kół i opon, zarówno w sezonie jesienno-zimowym jak i wiosenno-letnim – komentuje Ewa Karbowiak, Product Manager w CAT LC Polska.

CAT LC Polska jest  operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT, obecnego na rynku od ponad 60 lat. W Polsce obsługuje klientów od 1994 r. oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie dystrybucji krajowej przesyłek, międzynarodowej i krajowej spedycji ładunków częściowych i całopojazdowych, a także obsłudze magazynowej. Dopełnieniem oferty są produkty firmowe: TopCAT – dostawy najwyższego priorytetu oraz BikeCAT – dedykowane rozwiązania dla logistyki jednośladów. Kapitał doświadczeń Groupe CAT i dwie dekady dynamicznego rozwoju firmy w Polsce, umożliwiły CAT Cargo Logistics osiągnięcie pozycji lidera logistyki dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej, z powodzeniem wykorzystywany do rozwoju współpracy z  klientami z innych branż i segmentów rynku.