Wielka Brytania inwestuje w infrastrukturę dla samochodów elektrycznych

Wielka Brytania zwiększy inwestycje w infrastrukturę samochodów elektrycznych, w tym fundusz o wartości 400 milionów funtów (531 milionów dolarów) dla firm, które produkują i instalują punkty ładowania, ponieważ stara się zachęcić konsumentów do odejścia od pojazdów napędzanych paliwem.

Nowe kolumny oświetlenia ulicznego będą musiały mieć punkty ładowania w obszarach z parkingiem na ulicy, a program o wartości 40 milionów funtów zostanie wprowadzony w celu przetestowania taniego bezprzewodowego ładowania.

Propozycje są częścią starań rządu o zakończenie sprzedaży do roku 2040 nowych samochodów i furgonetek napędzanych benzyną i olejem napędowym.

„Nagroda to nie tylko czystsze i zdrowsze otoczenie, ale także gospodarka brytyjska, która pasuje do przyszłości i szansa na wygranie znacznej części rynku o wartości do 7,6 tryliona funtów do roku 2050” – powiedział Grayling w przemówieniu przedstawiając rządową strategię „Droga do zera”.

Brak punktów ładowania jest postrzegany jako jedna z głównych przeszkód w masowym wprowadzaniu samochodów elektrycznych, które nie są w stanie podróżować tak daleko, jak konwencjonalnie napędzane pojazdy. Podczas gdy ceny benzyny wzrosły w tym roku, brytyjskie Ministerstwo Skarbu jest coraz bardziej zaniepokojone kosztami zanieczyszczenia powietrza i rozważa pierwszy wzrost opłat za paliwo.