Były dyrektor generalny Ex-ZF dołączył do grupy VW jako szef ds. zakupów

Były dyrektor generalny ZF, Stefan Sommer, który kierował nabyciem TRW w 2015 r., dołączy w styczniu 2019 r. do Grupy Volkswagen jako szef ds. zakupów.

Rada Nadzorcza koncernu VW uznała, że ​​Sommer zastąpi Francisco Javier Garcia Sanza, który opuścił firmę w kwietniu w związku ze skandalem związanym z aferą dot. emisji oleju napędowego Grupy VW.

Koncern dokonał przeglądu zarządu i oprócz Sommera, siedmiu nowych dyrektorów będzie piastowało stanowiska w zarządzie.

W trakcie swojej ponad pięcioletniej pracy jako dyrektor generalny ZF, 55-letni Sommer odkąd udało się nabyć TRW (za 12,4 mld dolarów) zgromadził portfel autonomicznych technologii. Te produkty, wraz z doświadczeniem firmy ZF w zakresie przekładni i układów przeniesienia napędu, miały zapewnić dostawcom zasoby niezbędne do konkurowania z takimi rywalami, jak Robert Bosch, Continental i Autoliv.

Niestety Sommer popadł w tarapaty po nieudanych ofertach kupna szwedzkiego producenta hamulców, Haldexa i Wabco Holdings, niezależnego producenta samochodów ciężarowych. Proceder został zablokowany przez prezesa spółki-matki ZF, który martwił się rosnącym długiem firmy.

W związku z powyższym Sommer podał się do dymisji w grudniu, w ósmym dniu po odejściu z firmy przewodniczącego rady nadzorczej dostawcy, Giorgio Behr.