AutoEvent 2022: Polskie auto na wodór

2030. W tym roku ma wyjechać na ulice polski samochód osobowy napędzany wodorem. To zdaniem wielu ekspertów paliwo przyszłości, choć na razie globalny rynek oferuje zaledwie kilka modeli wodorowych aut. Jednym z kolejnych ma być produkt polskiego start-upu Ampere Life. Będzie to SUV o zasięgu od 800 do 1 tys. km. Jest już wstępny projekt takiego pojazdu, trwają prace nad platformą jezdną i systemem tankowania. Samochód ma być znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż auta elektryczne.
 
Tymczasem jeden z pierwszych autobusów na wodór zaprezentowała w ostatni poniedziałek polska Grupa Polsat Plus. NesoBus (taka jest jego nazwa) ma wejść do seryjnej produkcji już za rok.
 
Przyszłość motoryzacji, szanse i zagrożenia, trendy i rynkowe nisze.
To wszystko będzie głównym tematem zbliżającego się AutoEventu 21 – 23 VI w Zawierciu. Wiele wskazuje, że będzie to najciekawszy ze wszystkich dotychczasowych szczytów polskiej motoryzacji. Na pewno jedyny taki organizowany w najciekawszym czasie dla polskiego i globalnego automotive. Swój udział już zapowiedziały największe koncerny. Bilety można jeszcze zamawiać 👉 http://autoevent.mescal.pl/rejestracja