Więcej Valeo w Skawinie i Chrzanowie

Dzięki włączeniu ponad 90 ha gruntów do krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej mogą tam powstać inwestycje o wartości ok. 680 mln zł. Eksperci resortu gospodarki szacują, że zatrudnienie w strefie znajdzie nawet 2,5 tys. nowych pracowników. Wśród inwestycji ma znaleźć się rozbudowa zakładów Valeo.
Przesądzone już rozszerzenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej umożliwi m.in. rozwój już funkcjonujących zakładów. Inwestycja polegająca na rozbudowie i modernizacji firmy realizowana będzie np. przez Valeo Autosystemy. Spółka planuje realizację dwóch inwestycji modernizacyjnych w zakładzie w Skawinie i w Chrzanowie.

W Skawinie powiększony zostanie oddział systemu chłodzenia silnika oraz wycieraczek, a także dział badawczo-rozwojowy. Za ponad 92 mln zł wybudowane zostaną nowe budynki produkcyjne oraz zakupione maszyny i urządzenia. Nowa inwestycja wygeneruje co najmniej 433 nowych miejsc pracy. Przewidywany termin jej zakończenia to 31 grudnia 2014 r.

W zakładzie w Chrzanowie uruchomiona będzie produkcja nowych lamp halogenowych. W ramach inwestycji o kosztach ponad 37 mln zł. wybudowana zostanie do lipca 2014 r. hala produkcyjno-magazynową, wyposażona w innowacyjną linię technologiczną. Dzięki temu projektowi powstanie 80 nowych miejsc pracy.

źródło: Ministerstwo Gospodarki
AUTOR:  WNP.PL (AG)