Widać już fundamenty fabryki BASF w Środzie Śląskiej

Pomimo zimowej aury, na budowie największego w Europie zakładu mającego produkować katalizatory BASF, prace prowadzone są w szybkim tempie. Stawiane są fundamenty fabryki, w której produkcja ma ruszyć za niecały rok.
BASF inwestuje ok. 90 mln euro w pierwszym etapie budowy zakładów o ogólnej powierzchni 40 000 m2. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 r. Do 2016 r., kiedy uruchomione zostanie wszystkie 10 planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 mln euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair

Jeśli prace na budowie BASF w Podstrefie LSSE Środa Śląska będą nadal przebiegały zgodnie z planem, to jeszcze w miesiącach letnich będzie można ujrzeć kompletne zabudowania fabryki.

źródło: LSSE,
AUTOR:  WNP.PL (AG)