Wicepremier Piechociński w fabryce Pilkington Automotive Poland

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński odwiedził zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland w Chmielowie i spotkał się z przedstawicielami spółki.

Fabryka w Chmielowie to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland – będącej jednym z największych producentów szyb samochodowych na rynek części oryginalnych i zamiennych w Polsce. Podczas wizyty wicepremier zwiedził hale produkcyjną i spotkał się z przedstawicielami Spółki. Wizyta była związana z podsumowaniem inwestycji, realizowanej z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W fabryce Pilkington Automotive Poland w Chmielowie powstają przednie szyby samochodowe dla czołowych światowych marek, takich jak: General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do pojazdów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. W wybudowanym w 2012 r. zakładzie działają obecnie dwie linie do produkcji szyb laminowanych oraz linia do enkapsulacji szyb. W 2015 r. uruchomiona zostanie kolejna linia do produkcji szyb bocznych.

– Inwestycja w Chmielowie jest jednym z najważniejszych elementów planu strategicznego NSG Group, do której należą wszystkie spółki Pilkington w Polsce, powiedział Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. – Spodziewamy się, że pełne uruchomienie zakładu pozwoli podwoić dotychczasową produkcję Pilkington Automotive w Polsce, a szyby wytwarzane w Chmielowie trafią na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

Budowa chmielowskiej fabryki Pilkington Automotive Poland jest jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat w regionie, a jej efektem jest kilkaset nowych miejsc pracy. Projekt jest realizowany z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, o łącznej wartość 450 mln zł.

Podsumowując wizytę w zakładzie Wicepremier Piechociński powiedział: – Nie konkurencyjność jest kluczem do sukcesu przedsiębiorstw, a zdolność do współdziałania na poziomie regionu i w ramach branży. Widzę to na Waszym przykładzie. Podkreślił znaczenie spółki w rozwoju polskiej gospodarki, przede wszystkim jako regionalnej lokomotywy przemysłowej, oraz we wdrażaniu innowacyjności na najwyższym poziomie. Jednocześnie zapowiedział wprowadzanie racjonalnej polityki energetycznej, która może być wykorzystana w działaniach Pilkington Automotive Poland w celu optymalizacji kosztów.

źródło: Pilkington

AUTOR:  WNP.PL (AG)