WEG z inwestycją w Polsce

Brazylijski producent silników elektrycznych i komponentów zdecydował się na otworzenie nowego biura i magazynu w Krakowie.

Nowa inwestycja WEG będzie zlokalizowana w Panattoni Park Kraków West i zajmie blisko 2 200 m2, czytamy w komunikacie prasowym AXI IMMO, które było doradcą producenta. Powierzchnia magazynowa ma zająć 1944 m2, zaś reprezentacyjne biuro 242 m2, które dodatkowo będzie pełniło funkcję siedziby głównej w Polsce.

„Polska jest uznaną europejską lokalizacją, która wyspecjalizowała się w branżach wykorzystujących wysokiej jakości silniki elektryczne, generatory i transformatory. Rynek ten korzysta również z solidnego sektora motoryzacyjnego i AGD oraz licznych firm oferujących rozwiązania pod klucz czy mechanizmów do wind, schodów ruchomych, bram oraz systemów wentylacyjnych. Mając taką świadomość i doskonałe opinie o dostępności wykwalifikowanych pracowników w Polsce, zdecydowaliśmy się na otwarcie pierwszego oddziału w Polsce pod Krakowem. Jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi nowymi pracownikami i klientami, aby przedstawić nasze plany na przyszłość.” – mówił w komunikacie prasowym Jailson Satler, Prezes Zarządu, WEG Polska.

WEG produkuje silniki i podzespoły elektryczne w tym generatory, transformatory i napędy. Firma posiada oddziały w 36 krajach i zakłady produkcyjne w 13 krajach. Zatrudnia ponad 35000 pracowników, z czego ponad 3900 to inżynierowie.

„Klient poszukiwał spójnego ze swoim wizerunkiem i strategią A-klasowego centrum logistycznego spełniającego wymagania tzw. zielonej certyfikacji. Budynek, jak i lokalizacja musiały być reprezentatywne i znajdować się w pobliżu lotniska, ponieważ obiekt będzie pełnił funkcję siedziby głównej polskiego oddziału firmy. Ponadto jednym z priorytetowych wymagań był wysoki standard biura oraz jego wykończenia, najchętniej przypominający najlepsze A-klasowe powierzchnie biurowe. Z dostępnej oferty najlepiej oczekiwania Klienta spełniło centrum magazynowe Panattoni Park Kraków West i dlatego tam zdecydował się parafować umowę” – mówiła Marta Nowik, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Źródło: www.evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997