W strefie ekonomicznej otwarto nową fabrykę. Praca dla ponad setki osób

W Strefie Aktywności Gospodarczej w gminie Ujazd działalność oficjalnie rozpoczęła niemiecka firma Isringhausen. Wytwarza systemy siedzeń samochodowych i sprężyn technicznych do samochodów z całego świata. Docelowo pracować ma tu około 120 osób.

Fabryka Isringhausen działa w strefie ekonomicznej Ujazdu

– Bardzo cieszymy się, że kolejna firma rozpoczęła produkcję na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.

– Stało się to pomimo trudności spowodowanych pandemią, wojną na Ukrainie i sytuacją gospodarczą. Fabryka Isringhausen to również nowe miejsca pracy i wpływy z podatku. One umożliwią dalszy rozwój, nie tylko strefy gospodarczej, ale i całej gminy – zaznacza.

W uroczystym otwarciu zakładu w czwartek 4 maja uczestniczyli m.in. zarząd i kierownictwo firmy Isringhausen, a także przedstawiciele lokalnych władz i samorządów. Obecni byli też przedstawiciele firmy Adamietz, generalnego wykonawcy inwestycji.

W praktyce fabryka Isringhausen działa już od kilku miesięcy. Zajmuje się produkcją nowoczesnych foteli samochodowych do modeli grupy Stellanis, która wiosną 2022 roku rozpoczęła produkcję w Gliwicach. Powstawać będzie tutaj około 80 tys. siedzeń lub kombinacji siedzeń rocznie.

– Zatrudniliśmy już 90 osób. 19 czerwca uruchamiamy trzecią zmianę produkcyjną, więc przyjmiemy kolejnych 30 pracowników – mówi Michał Bysiecki, dyrektor zakładu Isringhausen w SAG gminy Ujazd.

Firma Isringhausen jest jednym ze światowych producentów innowacyjnych systemów siedzeń samochodowych i sprężyn technicznych. Posiada 53 zakłady w 21 krajach. Powstają w nich siedzenia do samochodów ciężarowych, dostawczych, transporterów, autobusów, minibusów i pojazdów terenowych.

Źródło: opolska360.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997