Volvo ma nowego prezesa i ambitne plany

Szwedzkie Volvo podjęło decyzję o zmianie prezesa. Stefana Jacoby, który szefuje firmie od 2010 roku, zastąpi Hakan Samuelsson.

Samuelsson ma 35-letnie doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym. W latach 2005-2009 był prezesem MAN-a, a od 2010 należał do rady nadzorczej Volvo Group. Jego głównym celem będzie wzmocnienie pozycji Volvo poprzez zwiększenie sprzedaży. Szczególny nacisk ma zostać położony na rynek chiński.

W zeszłym roku Szwedzi sprzedali 450 tys. samochodów. Ambitny plan zakłada, że do 2020 poziom sprzedaży osiągnie 800 tys. pojazdów rocznie.

Obecnie Volvo doświadcza podobnych problemów, jak większość europejskich producentów. Spowodowany kryzysem spadek zamówień spowodował, że jedyna fabryka Volvo w Trollhattan wkrótce na tydzień wstrzyma produkcję.

Dotychczasowy prezes Volvo, 54-letni Stefan Jacoby miesiąc temu przeszedł udar mózgu, co skutkowało paraliżem prawej ręki i prawej nogi. Od tamtej pory przebywał na zwolnieniu lekarskim. Po usunięciu z funkcji prezesa, Jacoby ma odejść z Volvo na zasadach uzgodnionych z radą nadzorczą.

Interia.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997