Valeo Siemens eAutomotive otworzył zakład w Czechowicach-Dziedzicach

Nowy obiekt Valeo Siemens eAutomotive Poland ma być największym zakładem produkcji silników elektrycznych w Europie. Docelowo zatrudnienie ma wzrosnąć do 720 osób.

W czwartek 18 listopada Valeo Siemens eAutomotive uroczyście otworzył nowy zakład w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka będzie w nim produkować silniki elektryczne, które po połączeniu z przekładnią i falownikiem stworzą kompletny napęd samochodu elektrycznego. Produkcja ma ruszyć w najbliższych tygodniach, a pierwszym odbiorcą silników zostanie Daimler, który zamontuje je w jednym z modeli Mercedesa – donosi lokalny portal czecho.pl.
 
Obecnie w zakładzie pracuje 180 osób. W przyszłym roku Valeo Siemens eAutomotive planuje zwiększenie zatrudnienia powyżej 500 osób, a docelowo – do 720.
 
Spółka joint venture Valeo Siemens eAutomotive rozpoczęła działalność w Czechowicach- Dziedzicach 1 grudnia 2016 roku. Zakład prowadzi działalność produkcyjną i rozwojową, zapewniając systemy napędowe wysokiego napięcia dla wszystkich typów pojazdów elektrycznych (hybrydy, hybrydy plug-in i pojazdy w pełni elektryczne).
 
Fot. Evertiq
Źródło: www.evertiq.pl