Trzy zezwolenia w Kamiennogórskiej Strefie

W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (SSEMP), wydano trzy kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Rzecz dotyczy firm: THOM- POLSKA, CM3-Polska i ELETTROPLAST Polska. Nowe inwestycje o wartości blisko 21 mln zł będą realizowane w: Nowogrodźcu, Lubaniu i Janowicach Wielkich.
THOM – POLSKA swój zakład zlokalizuje na ponad 2 ha działce w Radomierzu, w podstrefie Janowice Wielkie. Wybudowane zostaną: pomieszczenia biurowe, piaskownia, szlifiernia, magazyny oraz droga, parkingi, basen przeciwpożarowy. Inwestycja będzie kosztować 12 mln zł, zakończy się w 2017 r. Firma specjalizuje się w precyzyjnej obróbce części metalowych: szlifowaniu, oczyszczaniu z pozostałości odlewniczych, spawaniu i prostowaniu odlewów.

Kolejne zezwolenie trafiło do CM3 – Polska. Spółka na ponad 3 ha terenie, znajdującym się w sąsiedztwie już funkcjonującego zakładu, wybuduje nową halę produkcyjno-magazynową, wyposaży ją nowoczesne maszyny i urządzenie. CM3 – Polska swoją działalność prowadzi w sektorze motoryzacyjnym. Produkuje pojemniki do przechowywania, transportu części i elementów wykorzystywanych w dalszej produkcji. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2022 r. Nakłady szacowane są na poziomie blisko 6,5 mln zł, informuje prezes SSEMP, Iwona Krawczyk.

ELETTROPLAST Polska jest 107. firmą, której wydano zezwolenie w 2013 r. Spółka zajmuje się budową urządzeń do chemicznej obróbki powierzchni. W podstrefie Lubań nakładami w wysokości ok. 2,25 mln zł do 2017 r. zagospodaruje niespełna hektarową działkę.

źródło: Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości

AUTOR: WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997