Toyota uruchomi recykling aut pod Moskwą

Zarząd koncernu motoryzacyjnego Toyota Tsysho Corporation zwrócił się do władz obwodu moskiewskiego z propozycją budowy zakładu, który zajmie się recyklingiem starych samochodów – podała rosyjska agencja informacyjna RIA-Nowosti.
Propozycja koncernu Toyota Tsysho Corporation padła podczas roboczej wizyty przedstawicieli władz obwodu moskiewskiego do Tokio. Japończycy zadeklarowali chęć wybudowania pod Moskwą innowacyjnego zakładu do recyklingu samochodów. W Rosji nigdy nie istniał kompleksowy system utylizacji używanych samochodów. Miałby to być pierwszy zakład tego typu w kraju.

Szef rosyjskiej delegacji Andriej Szarow powiedział, że Moskwa jest zainteresowana tym projektem i obiecał wsparcie przy realizacji inwestycji. Partnerzy uzgodnili, że w ciągu najbliższego miesiąca przedstawiciele japońskiego koncernu przyjadą do Rosji, aby zobaczyć teren inwestycyjny.

Obecnie rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu opracowuje projekt powstania branży recyklingu motoryzacyjnego. Według uchwały rządowej, producenci samochodów będą musieli organizować na własny koszt punkty zbiórki oraz dostawę do tych punktów aut, które podlegają utylizacji.

Projekt zakłada, że takie punkty miałyby powstać w każdej miejscowości o liczbie ponad 500 tys. mieszkańców.
Analityk PricewaterhouseCoopers, Stanley Ruth, szacuje, że w ciągu kilku najbliższych lat inwestycje Rosjan w tę branżę wyniosą około 2 mld dolarów. Ministerstwo Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej również podaje taką kwotę. Stanley Ruth zaznacza ponadto, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat w Rosji będzie około 3 mln aut rocznie podlegających kasacji.

Onet.pl, – / PAP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997