Toyota najpopularniejszą marką aut osobowych. 32 tysiące rejestracji w cztery miesiące i 20-procentowy udział w rynku

 

  • W pierwszych czterech miesiącach 2023 roku Toyota zanotowała rekordowe 32 tysiące samochodów osobowych
  • Udział Toyoty w rynku aut osobowych 20,2%
  • Corolla najpopularniejszym samochodem w Polsce
  • Yaris, Yaris Cross, Corolla, Toyota C-HR i PROACE CITY liderami segmentów po czterech miesiącach roku

 

Toyota zakończyła kolejny miesiąc na pozycji lidera polskiego rynku samochodów osobowych. W kwietniu 2023 roku marka zarejestrowała 5 875 osobowych aut, zaś od początku roku 32 014 pojazdów, o 29% więcej niż od stycznia do kwietnia roku 2022. Udział marki w polskim rynku po czterech miesiącach roku wynosi 20,2%, o 2 p.p. więcej niż rok wcześniej.

Toyota zajmuje pierwsze miejsce zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. W kwietniu osoby prywatne zarejestrowały 1 448 samochodów marki, zaś do flot trafiło 4 427 pojazdów. Przewaga Toyoty nad drugą najczęściej wybieraną marką flotową wynosi ponad 1 100 aut.

Corolla ponownie liderem rynku

Najpopularniejszym samochodem osobowym kwietnia była Corolla, którą zarejestrowano w tym okresie 1 865 razy. Yaris Cross zajął w kwietniu trzecie miejsce z wynikiem 1 092 aut, zaś Toyota C-HR szóste dzięki 936 rejestracjom. Wszystkie trzy modele były w kwietniu najchętniej wybieranymi autami w swoich segmentach. Pierwsze miejsce w segmencie zajęła także Toyota Aygo X (210 rejestracji). Yaris był drugi w segmencie B (587 aut), zaś RAV4 czwarty w gronie SUV-ów średniej wielkości (490 aut).

W ujęciu od początku roku, modele Toyoty zajęły trzy pierwsze miejsca pod względem największej liczby rejestracji, a w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych aut osobowych jest pięć samochodów Toyoty. Corolla powróciła na pozycję lidera z wynikiem 6 863 egzemplarzy, a tuż za nią znalazły się Yaris Cross (6 302 egz.) i Yaris (5 952 egz.). Toyota C-HR zajmuje piąte miejsce dzięki zarejestrowaniu 4 152 aut, zaś na dziewiątej pozycji figuruje RAV4, którego od stycznia do kwietnia zarejestrowano 2 615 razy.

Po czterech miesiącach 2023 roku pierwsze miejsca w segmentach zajmują cztery osobowe modele Toyoty. Yaris jest najpopularniejszym autem miejskim, Yaris Cross najchętniej wybieranym SUV-em segmentu B, zaś Corolla liderem kompaktów. W segmencie C-SUV Toyota C-HR jest na pierwszym miejscu, a na drugiej pozycji figuruje Corolla Cross z wynikiem 2 569 aut. Łącznie oba modele odpowiadają za 25,5% rejestracji kompaktowych SUV-ów. Drugie miejsce w segmencie A zajmuje również Aygo X (1 240 aut), a RAV4 jest trzecim najpopularniejszym SUV-em średniej wielkości (2 615 aut).

Hilux i PROACE CITY najpopularniejsze w segmentach

Pojazdy użytkowe Toyoty zakończyły ubiegły miesiąc z dobrymi wynikami i silną pozycją na rynku. Dwa modele – Hilux i PROACE CITY zajęły w swoich segmentach pierwsze miejsca. Klienci Toyoty zarejestrowali w kwietniu 133 egzemplarzy Hiluxa, najwięcej ze wszystkich pick-upów dostępnych w Polsce. Od początku roku salony opuściło 421 Hiluxów, co daje mu drugie miejsce oraz 41,5-procentowy udział w segmencie.

Toyota PROACE CITY jest liderem segmentu kompaktowych vanów nieprzerwanie od 2021 roku. W kwietniu tego roku zarejestrowano w Polsce 379 egzemplarzy tego modelu. Wynik uzyskany w ciągu czterech ostatnich miesięcy wynosi 1591 aut i jest niemal dwukrotnie wyższy od liczby rejestracji drugiego najchętniej wybieranego kombivana. Udział PROACE’a CITY w segmencie sięga 25,3%.

Model PROACE zanotował 187 rejestracji w kwietniu, co było trzecim najlepszym wynikiem w klasie. Tę samą, trzecią pozycję PROACE uzyskał w statystykach po czterech miesiącach roku. 847 zarejestrowanych aut przełożyło się na 17,1% udziału w segmencie.