TLA – Webinarium – Odpowiedzialność członków zarządu i menedżerów – 03.03.2021

Zapraszamy na bezpłatny webinarium Kancelarii TLA 3 marca br. (środa) o godzinie 11:00

Temat: „Odpowiedzialność członków zarządu i menedżerów”.

Agenda:

  • Za co odpowiedzialność ponoszą członkowie zarządu na gruncie kodeksu spółek handlowych i prawa upadłościowego?
  • Czy członek zarządu albo menedżer może odpowiadać za swoje działania karnie i podatkowo?
  • Jak kształtuje się odpowiedzialność członków zarządu względem spółki i osób trzecich?
  • Jak członkowie zarządu i menedżerowie mogą zabezpieczyć się przed ryzykami?
  • Czym są i przed czym chronią ubezpieczenia władz spółki?

 Termin: 03.03.2021 godz. 11:00

Przewidywany czas trwania webinarium – 1h

Link umożliwiający zapisanie się na webinarium: https://app.evenea.pl/event/odpowiedzialnoscczlonkowzarzaduimenedzerow/

Każdy uczestnik po zapisaniu się otrzyma drogą mailową link umożliwiający uczestnictwo w webinarium.

W trakcie webinarium będzie istniała możliwość zadawania pytań prowadzącym natomiast po webinarium jego uczestnicy otrzymają prezentację, link do nagrania, jak również będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji. Informacje o szczegółach konsultacji zostaną przedstawione w trakcie webinarium.

Prowadzący:

Robert Smoczyński – Partner zarządzający w Kancelarii TLA, radca prawny i doradca podatkowy, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Przed powstaniem TLA zajmował stanowisko Senior Menedżera w biurze Deloitte we Wrocławiu. Robert Smoczyński zdobył doświadczenie zawodowe podczas realizacji licznych projektów z zakresu doradztwa podatkowego. Zakres tych projektów obejmował między innymi przygotowywanie efektywnych podatkowo rozliczeń oraz struktur organizacyjnych, jak również asystowanie Klientom podczas postępowań podatkowych oraz w trakcie negocjacji z władzami skarbowymi, a także reprezentowanie podatników przed sądami administracyjnymi.

 

Magda Gawdzis – Menadżer w Kancelarii TLA, radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie obsługi prawnej i korporacyjnej spółek. Kompleksowo wspiera średnich i dużych przedsiębiorców należących do międzynarodowych grup kapitałowych w zakresie sporządzania i negocjacji umów gospodarczych, inwestycyjnych i biznesowych oraz opracowywania dokumentów korporacyjnych i opinii prawnych. Ma na swoim koncie pozytywnie rozstrzygnięte spory gospodarcze, uczestniczyła w procesach restrukturyzacyjnych oraz likwidacyjnych spółek i innych podmiotów gospodarczych. Wieloletnie doświadczenie zdobyła poprzez udział w licznych projektach na rzecz podmiotów m.in. z branży automotive, e-commerce, budowlanej i produkcyjnej.

Jakub Dydak – Konsultant w Kancelarii TLA, z którą związany jest od 2019 r. i w której rozpoczął zdobywanie swojego doświadczenia zawodowego w dziedzinie prawa. Uczestniczy w projektach dotyczących prawa handlowego, prawa pracy, prawa własności intelektualnej oraz szeroko pojętego prawa cywilnego zajmując się kompleksową obsługą prawną spółek.

Zapraszamy