Test samochodów flotowych Fleet Derby 2014

Test samochodów flotowych Fleet Derby 2014 odbędzie się 14 maja 2014r. na terenie Autodromu Automobilklubu Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127, Warszawa – Bemowo  Samochody zgłoszone przez koncerny samochodowe do testu, będą oceniane w 16 kategoriach przez dedykowane jury. W ramach plebiscytu Fleet Derby 2014 do 14 maja br. potrwa także głosowanie internetowe na stronie www.fleetderby.pl – na najlepszy produkt flotowy, usługę flotową, Motoryzacyjną Markę Flotową i Osobowość Flotową.

Plebiscyt Fleet Derby to test wiodących marek, najlepszych producentów, koncernów i największych graczy rynku flotowego. Jest to trzecia edycja tej imprezy, która na trwałe zapisała się już w historii branży flotowej w Polsce, jako nie tylko prestiżowy plebiscyt mający wymiar konkurencji między firmami związanymi z dostarczaniem i obsługą flot samochodowych, ale i prezentacją swoich nowości.

Test samochodów flotowych Fleet Derby 2014 będzie rozgrywał się na odcinku specjalnym legendarnego Rajdu Barbórka na Autodromie Automobilklubu Polski, na specjalnie przygotowanych próbach pozwalających sprawdzić najważniejsze parametry pojazdów. Wśród prób będą m.in.: terenowe, dla samochodów do tego przystosowanych, na płycie poślizgowej, próby sprawdzające zachowanie samochodów przy dużej prędkościach, kilka tras sprawnościowych przy użyciu symulatora dachowania i skid-cara.

Samochody biorące udział w teście Fleet Derby 2014 będą oceniane w 16 kategoriach/segmentach, zatwierdzonych przez partnera testu – Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Zostały wyznaczone następujące kategorie: Segment A – mini, Segment B – małe, Segment B+ – miejskie sedany, Segment C – kompaktowe (średnie, średnia niższa), Segment D – (duże, klasa średnia), Segment D premium (średnia wyższa), Segment E – reprezentacyjne (premium), mały MPV – mały VAN osobowy, duży MPV – duży VAN osobowy, mały SUV i crossover, Duży SUV i crossover, Pick-up, Mały Samochód Dostawczy, Samochód Dostawczy do 2,8 t DMC, Duży Samochód Dostawczy 3,5 t DMC, Samochody Przyjazne Środowisku.

Do testu samochodów dedykowane jest jury – stanowiące grupę niezależnych fleet managerów wraz z reprezentantami wiodących firm Car Fleet Management, m.in. z Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów i wybranymi decydentami branży flotowej ze związków i stowarzyszeń (m.in. jak z: Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Stowarzyszenia Motorowego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Instytutu Badania i Analiz Rynku SAMAR, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Polskiej Izba Motoryzacji, Automobilklubu Polski), których wiedza motoryzacyjna, długoletnie doświadczenie i niepodważalne kompetencje, pozwolą na najbardziej obiektywną i rzetelną ocenę testowanych pojazdów.

Jednocześnie na stronie www.fleetderby.pl odbędzie się od 1 marca 2014 do dnia 14 maja 2014r. plebiscyt Fleet Derby na najlepszy produkt flotowy i najlepszą usługę flotową, który ma na celu wyłonienie najlepszych produktów i usług dedykowanych dla flot w poszczególnych z 13 kategorii. Aktualnie zgłaszane są produkty i usługi flotowe do poszczególnych kategorii. Głosować na produkty i usługi flotowe mogą fleet managerowie, a więc osoby będące bezpośrednimi ich odbiorcami.

Zdobywca największej liczby punktów w danej kategorii zostaje nagrodzony wyróżnieniem: „Fleet Derby 2014 – Produkt Flotowy” i „Fleet Derby 2014 – Usługa Flotowa” (w jednej z 13 kategorii, a zatem: USŁUGA FINANSOWA, KARTA PALIWOWA, CAR FLEET MANAGEMENT, SHORT TERM RENTAL, SERWIS, IT, GPS i MONITORING, OPONY I SERWIS OGUMIENIA, UBEZPIECZENIE, SZACOWANIE WARTOŚCI REZYDUALNEJ i REMARKETING, ECO, DEALER FLOTOWY, BEZPIECZEŃSTWO.

Na stronie internetowej www.fleetderby.pl trwa ponadto plebiscyt na Motoryzacyjną Markę Flotową oraz na Osobowość Flotową.

Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi podczas uroczystej gali wręczenia statuetek Fleet Derby 2014, która odbędzie się w sali bankietowej warszawskiego hotelu InterContinental 21 maja 2014r. Podczas Gali zostaną także wręczone wyróżnienia Fleet Derby – Motoryzacyjna Marka Flotowa, Fleet Derby – Osobowość Flotowa oraz Fleet Derby – Najlepszy Samochód Flotowy (w każdej z 16 kategorii) przyznane na podstawie testu przeprowadzonego w dniu 14  maja br. na Autodromie Automobilklubu Polski Warszawa – Bemowo przez wyselekcjonowaną grupę decydentów branży flotowej wchodzących w skład eksperckiego jury. Gala wręczenia statuetek Fleet Derby jest to zamknięta część całej imprezy, tylko na specjalne zaproszenia.

Organizatorem Fleet Derby 2014 jest wydawca magazynu FLEET – firma Fleet Meetings Sp. z o.o.

Więcej informacji na: www.fleetderby.pl