Nagrody AUTOBEST rozdane

W ubiegły piątek, 14 lutego odbył się niezwykły event – rozdanie nagród Autobest 2014. Dostojni goście spotkali się w hotelu Novotel Airport w Warszawie. Była to 13. edycja “Best Buy Car of Europe”, po raz pierwszy w historii transmitowana na żywo w Internecie. Zwycięzcą Autobest 2014 został Hyundai i10.   

AUTOBEST, to wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu wielu międzynarodowych osobistości zarządzających w przemyśle motoryzacyjnym.

Tegoroczny konkurs był bardzo ekscytujący. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniej chwili. Zwycięzca Hyundai i10 miał w sumie 854 punktów, zaledwie 4 punkty więcej niż Peugeot 2008. Wynik dokładnie pokazuje, że wszystkie nasze wysiłki koncentrują się na wyborze produktu, który jest najlepszy dla Klientów w Europie – powiedział Dan Vardie, Przewodniczący AUTOBEST.

Jak co roku, Jury przyznało nagrody w 9. kategoriach:

SPORT BEST – TEAM UKRAINA

Andrii Kruglyk, Sport Team Ukraina  – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Jesteśmy szczęśliwi, że otrzymaliśmy tę nagrodę. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą AUSTOBEST, jesteście najlepsi.

 TECHNOBEST – PORSCHE

Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. To wielki zaszczyt otrzymać tę nagrodę, będziemy nieustanie podnosili jakość naszych samochodów i mamy też nadzieję, że wkrótce będziemy obecni
z Porsche w kolejnych kilku miastach w Polsce –
podkreślił Christoph Bittner, główny inżynier Porsche.

SAFETYBEST – NISSAN

Andrey Akifiev, Dyrektor Generalny Nissan – Chcę najpierw podziękować wszystkim inżynierom, którzy wykonali naprawdę dobrą robotę. To wielki przywilej, móc wygrać tę nagrodę. Mamy duże doświadczenie w wyznaczaniu standardów i mamy nadzieję, że teraz będziemy jeszcze mocniejszym wzorem dla innych.

ECOBEST – FIAT

Gianluca Italia, Szef marki Fiat Ragionu EMEA powiedział – Dziękuję bardzo. W FIAT stosujemy wiele różnych technologii, ale też chcemy, aby każdy model, który produkujemy mógł być ekologiczny. Tworzymy samochody przyjazne środowisku, które mają duże uznanie wśród naszych Klientów.  Jeszcze raz dziękuję i liczę, że wkrótce spotkamy się ponownie. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Fiat będzie mógł dać kierowcom jeszcze więcej radości z jazdy za kierownicą  pojazdów eko turbo ze sportowym zacięciem.

DESIGNBEST –JaguarLandRover

Ian Callum, Design Director Jaguar –   Kiedy projektuję Jaguary myślę, że są one kompilacją wielu elementów z przeszłości, najlepszych wartości sprzed 50-60-70 lat, ale zawierającą elementy nowoczesności. Mam jedno z najlepszych miejsc pracy. Projektuję pojazdy sportowe, to coś więcej niż sedany. Gdy miałem zaledwie cztery lata marzyłem, aby projektować samochody
i spełniło się ono z nawiązką, bo dziś dostałem tę niesamowitą nagrodę. Współpracuje ze mną     świetny zespół i tę nagrodę w znacznej mierze dedykuję każdemu z jego członków.

SMARTBEST – Chevrolet

Jasna Stilinovic, Kierownik regionalny Chevrolet PR, Europa Środkowa i Wschodnia – Chciałbym podziękować za tak piękną nagrodę. Pokazuje ona, że jest duża szansa dla rozwoju nowoczesnych technologii w motoryzacji. Dziękuję.

MANBEST – Jaguar

Ralf Speth, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover – Chcę tylko powiedzieć: dziękuję bardzo za niesamowitą nagrodę. To naprawdę zaszczyt. To także nagroda dla zespołu. Jesteśmy firmą, która przygotowuje specjalne, wyjątkowe pojazdy. Mamy bardzo perspektywicznych inżynierów, którzy przygotowują najlepsze auta. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj
z Ianem i Sophią, członkami i przedstawicielami mojego zespołu na tak fantastycznym wydarzeniu.  

COMPANYBEST – VDA

Eckehart Rotter, Kierownik Działu Prasy – Dziękuję bardzo! Jestem wdzięczny ponieważ, to pierwszy raz kiedy nagroda AUTOBEST jest przyznana naszej firmie. Tworzenie opinii nie zawsze jest łatwe, ale nasz zespół wie, że razem możemy osiągnąć więcej, niż każdy z osobna. Możemy pracować bardziej efektywnie, gdy pracujemy razem. Nasza strategia opiera się na dwóch filarach: eksporcie oraz produkcji lokalnej. Obok tego cechuje nas silne umiędzynarodowienie oraz dążenie do innowacji. Dzięki temu jesteśmy konkurencyjni, a z doświadczenia i sukcesów niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego korzysta cały świat.

AUTOBEST 2014 – Hyundai i10

Byung Kwon Rhim, Prezes Hyundai Motor Europa – To wielki zaszczyt być dzisiaj z wami. Nagroda ta jest bardzo ważna dla Hyundaia. Jest to dla nas druga nagroda Autobest, pierwszą wygraliśmy w Atlancie dwa lata temu. Stajemy się na świecie najbardziej lubianą marką. Nagroda ta mobilizuje nas do jeszcze cięższej pracy. Budujemy jakość w każdej nowej generacji, ponieważ tego oczekują nasi Klienci. Jesteśmy bardzo dumni z tego samochodu i jednocześnie
z faktu, że Autobest 2014 trafił właśnie do Hyundaia i10. Panie i Panowie jest jeszcze raz dziękuję. Dziś mamy Walentynki i wierzę, że ta nagroda jest najlepszym prezentem i wielkim zaszczytem dla wszystkich z rodziny Hyundaia w Europie.

 Członkowie Jury AUTOBEST pochodzą z 15 krajów, jak: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Republika Macedonii, Grecji, Węgier, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy i Malty. Każdy członek jury jest wybitnym dziennikarzem motoryzacyjnym, którego głos jest szanowany w danym kraju. Polskę reprezentował Piotr R. Frankowski – były redaktor naczelny magazynu Top Gear polska edycja, obecnie redaktor naczelny polskiego wydania magazynu Ramp. Kraje, z których pochodzą członkowie jury reprezentują łącznie rynek, który składa się 300 milionów ludzi, a nagroda Autobest jest uważana za drugą co do ważności po European Car of the Year na tym kontynencie.