Stellantis występuje z Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA)

 

Grupa Stellantis wystosowała oświadczenie, z którego wynika że do końca 2022 roku przestanie być członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ACEA. Stellantis chce utworzyć własną organizację, do której zaprosi inne firmy.

 

Grupa zamierza organizować raz do roku duże spotkania branżowe, w formacie forum, na którym będą omawiane najważniejsze wyzwania związane z mobilnością. W forum organizowanym przez Stellantis mają uczestniczyć różni eksperci, którzy będą dążyć do wspólnego celu, aby znaleźć rozwiązania, analizując różne kwestie dotyczące szeroko rozumianego przemieszczania się.

 

„Przyszłe wyzwania środowiskowe, w połączeniu z szybko zmieniającym się środowiskiem operacyjnym, wymagają skutecznego, kompleksowego i integracyjnego podejścia obejmującego wszystkich tych, którzy chcą przyczynić się do budowania zrównoważonej mobilności” – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Zamierzamy stworzyć publiczne forum, na którym uczestnicy będą mogli wspólnie omówić kluczowe kwestie związane z debatą na temat dekarbonizacji mobilności i zaproponować konkretne kolejne kroki, które możemy wspólnie podjąć. Stawką jest dostęp do czystej, bezpiecznej i niedrogiej mobilności dla obywateli na całym świecie.”

Wyjście Stellantis z ACEA jest prawdziwym szokiem dla branży motoryzacyjnej a prawdziwe powody tej decyzji nie są do końca znane. ACEA to organizacja, która reprezentowała interesy producentów na poziomie Brukseli a jednocześnie pełniła formę reprezentacji grup producenckich wobec rynku. Jednym z widocznych przejawów działania ACEA było też raportowanie produkcji i sprzedaży.

Stowarzyszenie ACEA, która zrzesza 16 producentów samochodów z siedzibą w Europie, poinformowała, że przyjęła do wiadomości wycofanie się europejskiego giganta motoryzacyjnego. „Chociaż Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) szanuje decyzję firmy Stellantis o wycofaniu się z członkostwa w stowarzyszeniu z końcem tego roku, z przykrością patrzymy na jej odejście. Nadal chcemy działać jako silny wspólny głos dla producentów samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych i autobusów z UE” – powiedział rzecznik stowarzyszenia.

Źródło: www.francuskie.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997