Solaris i JBM Group z Indii zakładają spółkę joint venture

Solaris Bus & Coach S.A. oraz Grupa JBM z Indii założyły spółkę joint venture. Celem strategicznym nawiązanej współpracy jest rozwój, sprzedaż, a także obsługa serwisowa pojazdów wyposażonych w alternatywne rodzaje napędu – autobusów elektrycznych oraz hybrydowych – na rynku indyjskim.
Rolą firmy Solaris będzie rozwój, integrowanie i dostarczanie komponentów napędów do spółki JBM. Niebagatelne znaczenie będzie miało również know-how producenta w obszarze budowy ekologicznych pojazdów. Pierwszy autobus bazujący na tej współpracy zostanie zaprezentowany w okresie od 12 do 18 miesięcy od utworzenia spółki. Pojazdy będą produkowane w zakładach JBM, częściowo w oparciu o konstrukcję Solarisa.
Mająca swoją siedzibę w Narodowym Regionie Stołecznym Delhi w Indiach spółka joint venture będzie korzystać z silnej pozycji polskiego producenta, którą Solaris wypracował jako wiodący dostawca rozwiązań w publicznym transporcie zbiorowym, jak również z szerokiego doświadczenia JBM w zakresie konstrukcji komponentów i tworzenia rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Połączone siły pozwolą spełnić wymagania rynku indyjskiego.
“Nawiązaliśmy współpracę z firmą Solaris w idealnym momencie. Pojazdy wyposażone w nowoczesne i ekologiczne technologie pozwolą skierować transport publiczny w Indiach na drogę szybszego rozwoju. Jestem przekonany, że wiedza JBM w zakresie budowy i produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną Solarisa w tworzeniu rozwiązań dla przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej zaowocuje wypracowaniem produktów, które będą nie tylko ekologiczne, ale także wygodne, bezpieczne i przystępne cenowo”, powiedział Nishant Arya, Dyrektor Zarządzający JBM Group po podpisaniu umowy o współpracy.
“Założenie spółki to bardzo ważny krok dla naszej firmy, dzięki któremu sprawdzone rozwiązania w autobusach elektrycznych i hybrydowych będą mogły zostać wprowadzone na rynek indyjski. JBM Group i Solaris poprzez zaawansowane technologicznie, ekologiczne i atrakcyjne cenowo pojazdy mają szansę zrewolucjonizować transport publiczny w Indiach”, dodał dr Andreas Strecker, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.
Informacje o firmie JBM Auto Ltd. JBM Auto Ltd. jest jedną z głównych spółek należących do grupy JBM Group o wartości szacowanej na 1,35 miliarda dolarów. Firma jest czołowym producentem autobusów oraz komponentów samochodowych i autobusowych w Indiach. Zakłady produkcyjne firmy zlokalizowane są w strategicznych miejscach, w niedalekiej odległości od najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Indiach, takich jak Faridabad, Greater Noida, Nasik, Chennai, Sanand, Pune czy Indore. Produkty firmy JBM Auto Ltd. są powszechnie wykorzystywane w motocyklach, samochodach osobowych, traktorach, ciężarówkach I w wielu innych pojazdach zarówno w Indiach, jak i poza ich granicami. Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych: www.jbmbuses.com oraz www.jbm-group.com.
Informacje o firmie Solaris Bus & Coach Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 14 000
SOLARIS Bus & Coach S.A. ul. Obornicka 46, Bolechowo-Osiedle, 62-005 Owińska Tel. +48 (61) 667 23 33, fax +48 (61) 667 23 10 solarisbus@solarisbus.pl, www.solarisbus.com
pojazdów, które jeżdżą po drogach 30 krajów w ponad 600 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polski autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. Firma zatrudnia 2300 osób w Polsce i blisko 500 osób w swoich zagranicznych oddziałach.

Źródło: www.solarisbus.com