Solaris dostarczy elektryczne autobusy do Düsseldorfu

Kolejne autobusy elektryczne marki Solaris zostały sprzedane do Niemiec. Dwa Urbino 12 electric będą w przyszłym roku dostarczone nabywcy z Düsseldorfu, firmie Rheinbahn AG.
Silnik elektryczny o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 210 kWh mają umożliwić bez ograniczeń pokonywać autobusom całość zaplanowanych tras. Ładowanie baterii będzie odbywać się poprzez system plug-in. Dodatkowo pojazdy zostaną przystosowane do zamontowania w przyszłości specjalnego systemu bezobsługowego ładowania dachowego, przypominającego w działaniu tramwajowy pantograf, który jest jednym z najnowszym rozwiązań zaprojektowanych przez inżynierów z Solarisa.
W pełni elektryczne pojazdy polskiego producenta krok po kroku zdobywają coraz większe zaufanie klientów w Europie, którzy doceniając zalety i możliwości nowej technologii, stopniowo zastępują nią dotychczasowe, tradycyjne napędy spalinowe.
– Na kilka miesięcy po premierze dwunastometrowego „elektryka” możemy pochwalić się już czterema sprzedanymi pojazdami w Austrii oraz Niemczech. Jestem pewna, że w krótkim czasie zwielokrotnimy tę liczbę. Na naszych oczach obecność autobusów elektrycznych w transporcie publicznym staje się faktem, mówi Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu Solarisa ds. sprzedaży i marketingu.
Polskie Solarisy są w Düsseldorfie dobrze znane. W skład floty niemieckiego przewoźnika wchodzi bowiem aż 78 autobusów, w tym 7 Urbino 18 Hybrid.

źródło: Solaris
wnp.pl (AG)